18.07.2024 | 23:12

קרדיט תמונה: אילוסטרציה. unsplash

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

בעלון שהפיצה מפלגת יש עתיד בראשל״צ התחייבה המפלגה על שימור הסטטוס קוו הדתי בעיר. נציגת מרצ זועמת: חייבים תחבורה בשבת. חזרו בכם

קרדיט תמונה: אילוסטרציה. unsplash

לקראת הבחירות המקומיות הגזרה בראשון לציון מתחממת כאשר עלון בחירות של מפלגת יש עתיד המקומית מתפרסם ואיתו התחייבות: ״נבטיח את הסטטוס קוו הדתי״. כידוע, בראשון לציון אין כיום תחבורה ציבורית בשבת כאשר הטענה המרכזית של המתנגדים כעת היא בשל הצורך: ״לשמור על הסטטוס קוו הקיים ולא לשנותו״.

 

באותו עלון בחירות חוברת למעשה יש עתיד לטוענים כי יש לשמור על הסטטוס קוו. מי שמגיבה בחריפות לדברים היא חברת מועצת העיר, אילנית הרוש ממפלגת מרצ הירוקה, אשר מובילה מאבק עיקש לתחבורה ציבורית בשבת ואף הביאה את הנושא בעבר לדיון במועצת העיר. הרוש כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: ״קראתי בהלם את ההתחייבות של מפלגת יש עתיד ראשון לציון ״לשמור על הסטאטוס קוו הדתי בראשון לציון״. המשמעות של ההתחייבות הזאת היא התנגדות לתחבורה ציבורית בשבת בראשון לציון – נגד עמדת רוב מוחלט של תושבי העיר. אמרנו כל הזמן, רק מרצ הירוקה מתחייבת לתחבורה ציבורית בשבת, קיבלנו הוכחה כואבת לכך רגע לפני הבחירות״.

 

עוד הוסיפה הרוש: ״חייבים תחבורה ציבורית בשבת, חייבים לתקן את הסטאטוס קוו, זה המאבק החשוב ביותר שלנו – לא נכנע לגורמים הקיצוניים שמבקשים לכפות עלינו את תפיסתם הדתית. בכל ערי האזור כבר התקדמו, ההעובדה שראשון לציון נשארת מאחור מוכיחה מי שולט פה כרגע בעיר. לא ניתן. אני קוראת ליש עתיד לחזור בהם מההתחייבות המופקרת הזאת שהיא אצבע בעין לציבור הלילברלי בעיר״.

 

ביום שלישי, 27.2, ייערכו הבחירות המקומיות ואז נדע – לאיזה קו תלך ראשון לציון.

 

התעניינת בכתבה? וודאי תתעניינו גם בזאת:

נציגת יש עתיד הפתיעה והתנגדה לתחבורה בשבת: ״מי שאין לו רכב – שיקח מונית״

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן