13.06.2024 | 21:55

קרדיט תמונה: אוטובוס בראשלצ. מתוך ויקיפדיה

נציגת יש עתיד הפתיעה והתנגדה לתחבורה בשבת: ״מי שאין לו רכב – שיקח מונית״

בדיון על תחב״צ בשבת הפתיעה נציגת יש עתיד ״מי שאין לו רכב שיקח מונית״ נציגת מרצ אילנית הרוש: ״חיה ותן לחיות. נאבק על תחבצ בשבת״.

קרדיט תמונה: אוטובוס בראשלצ. מתוך ויקיפדיה

נציגת יש עתיד במועצת העיר, הדס הכהן, הפתיעה רבים השבוע כאשר בראיון לאתר החדשות המקומי ׳ראשון ניוז׳ הצהירה כי היא מתנגדת לתחבורה ציבורית בשבת.

כהן אמרה לכתבת האתר: "כאדם תורני, אני חייבת למחות כנגד אי קיום הסטטוס קוו ושמירת השבת.  השבת בעיני והן ברמה לאומית הינה ערך חברתי ולאומי. היא בבסיס דורשת את עקרון השוויון. יום מנוחה לכולם באופן שיוני – "אַתָּה וּבִנְךָ וּבִתֶּךָ עַבְדְּךָ וַאֲמָתְךָ וּבְהֶמְתֶּךָ וְגֵרְךָ אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ". על מקבלי ההחלטות לחשוב על הדורות הקודמים ועל דור העתיד, בדבר אילו ערכים חברתיים ולאומיים אנו רוצים ליצור לדור העתיד שלנו:.

"האם אנו כחברה מתיחסים באופן שיווני? האם יש לנו יכולת  להכיל את הציבור המסורתי, הדתי,  והחרדי? והאם צודק לכפות על מי שאינו שומר שבת לעבוד בשבת ולהניח לשומרי שבת לשבות ולנוח ביום המנוחה? זו שאלה ערכית אמונית שאני לא בטוחה שנותנים עליה את הדעת".

 

כהן אף התייחסה לשיוכה למפלגת יש עתיד ואמרה: "יש עתיד היא מפלגת מרכז. כמפלגת מרכז היא מייצגת את כלל הציבור ויש בה התייחסות לכל מגוון האוכלוסיות שלנו בחברה. היא מפלגה פלורליסטית ומתקדמת מאותה סיבה אני שם. באתי להעביר מסר שאפשר יחד ואני חלק מאותו פסיפס חברתי. היום מדברים על חשיבות ההתייחסות לגיוון ו"יש עתיד" ממלאה את הפונקציה הזו. למפלגת "יש עתיד" אנשים שבעד אוטובוסים בשבת לצד אנשים שנגד. כאדם אמוני התנאי להצטרפותי למפלגה זו היה שמירת הסטטוס קוו בנושא השבת בעירי".

 

אך כאן זה לא נגמר, נציגת יש עתיד המהמה יש לתאר את הכתבת המקומית ששאלה אותה מה יעשה מי שאין לו רכב פרטי ורוצה להגיע לים לדוגמא. תשובתה הייתה:"מי שרוצה ללכת לים, מוזמן לעשות זאת אבל מי שמקבל החלטות, צריך להיות אחראי ולחשוב על ההשלכות החברתיות שלהן ועל דמותה של המדינה בעינינו ובעיני העולם כולו. היום יש יותר מתמיד רכבים פרטיים. אנו חיים בחברה של שפע, ילדים מגיעים על גבי אופניים חשמליות. אז למה לממן זאת? שיקחו מונית ושיסעו לים".

נציגת מרצ, אילנית הרוש, אמרה לאתר ׳ראשון ניוז׳: "פתרון של תחבורה ציבורית בשבת צריך לתת מענה לכל העיר, לאזורי הבילוי ולאזורי הביקוש ולא רק לים. מדובר במענה לציבור שמעוניין בכך, שלא פוגע בציבור החרדי ואלו שלא נוסעים בשבת. זה פתרון סביבתי, פתרון ירוק. פתרון הכרחי ואני כבר עובדת בנושא. קיימתי פגישות ושיחות בנושא עם מקביליי בתל אביב, ירושלים, רמת גן, כפר סבא והרצליה וכן עם שותפיי מראשון חופשית. עברנו על רעיונות לביצוע כאן בעיר ואני מקווה שזה עוד ירקום עור וגידים. רוב התושבים בעיר מעוניינים בכך ובניגוד לאחרים שמנסים לכפות על הרוב להתנהל כרצונם, אני מבקשת ליישם פתרון שגם ייתן מענה לרוב, אבל גם יכבד את רגשות האחרים. חיה ותן לחיות".

"מה שמתרחש ברוב סופי השבוע מאז שנפתחה עונת הרחצה רק מוכיח את הצורך בתחבורה ציבורית בת קיימא בעיר בשבת. הדרך לים פקוקה ועמוסה, לרוב, בסופי השבוע, יוצרת מחסומי תנועה סמוך לשכונת נווה חוף ולאורך כל הדרך ותחבורה שתצא מכל חלקי העיר, לא רק מהמערב, ותוריד מכוניות מהכביש רק תפחית עומסים ותיצור שבת שקטה יותר", היא אומרת.

 

לכתבה המלאה באתר ׳ראשון ניוז׳

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן