27.02.2024 | 16:28

קרדיט תמונה: ללא

הסיעות הדתיות בכפר סבא מאותתות: מערכת החינוך על הכוונת

אחרי הצהרת שס על שכונה חרדית בכפ״ס, הסיעות הדתיות מזניקות את הקמפיין ומכוונות למערכת החינוך. מרצ: ״לא ניתן. נשמור על כפ״ס חופשית״

קרדיט תמונה: ללא

מערכת הבחירות המוניצפלית מתקרבות למועד ההכרעה והמפלגות מהאגף הדתי בכפר סבא מפרסמות את התכניות שלהן למועצה הבאה. בין התכניות השקעה משמעותית בחינוך לדת בעיר.

מפלגת תנופה השיקה לאחרונה את התכנית שלה לשינוי בחינוך. המפלגה בראשה עומד איתן צנעני יצאה לקמפיין תחת הסלוגן ״קול חזק ליהדות״ ומציעה שורה של צעדים ביניהם: הרחבת פעילות המתנ״ס החרדי, בניית בית מדרש בחטיבות ותיכונים, שיפוץ אולפנת הראל.

 

מפלגת ש״ס גם היא מציגה חזון למערכת החינוך בעיר ובתכנית החדשה שפורסמה היא מבטיחה מספר רב של שינויים בניהם: פריסת שיעורי תורה בכל רחבי העיר, הגדלת התקציב לחיזוק הזהות היהודית, והרחבת הפעילות באגף למורשת ישראל.

 

 

על פי הסקרים הסיעות הדתיות במועצת העיר מתחזקות וברקע הצבעה מאסיבית המסתמנת גם לרשימות המועמדים לראשות העיר קיים חשש בקרב הסיעות החילוניות שהישגים שהושגו בקדנציות האחרונות יבוטלו ותוקם קואליציה צרה. ברקע האיום הזה יצאו במרצ כפר סבא בקמפיין הקורא ״לפצל פתקים״: ״פתק אחד לראשות העיר ופתק לרשימה אחרת במועצת העיר שתשמור על העיר חופשית״.

 

ממרצ כפר סבא חופשית נמסר: ״לא ניתן לתכנית ההדתה של מערכת החינוך בעיר לעבור. הכוונה של המפלגות הדתיות לבצע רפורמה דתית בבתי הספר תתקל בחומה בצורה במועצה. בבחירות הקרובות הציבור בכפר סבא יחזק את מרצ, הסיעה היחידה שתומכות בחופש ובליברליות וימנע את מימוש התכניות הללו.״

 

התעניינתם? וודאי תתעניינו גם בכתבה הזו:

סקר דרמטי חושף את מפת המנדטים בבחירות למועצת העיר כפר סבא

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

אין אינטרנט? ההשפעות של המלחמה בים האדום

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן