21.02.2024 | 12:15

קרדיט תמונה: unsplash

המינוי אושר: זה הכלכלן הראשי החדש במשרד האוצר

הממשלה הצביעה בעד החלטת שר האוצר: מינוי ד״ר שמואל אברמזון אושר

קרדיט תמונה: unsplash

הממשלה הצביעה בעד החלטת שר האוצר: מינוי ד״ר שמואל אברמזון לכלכלן הראשי במשרד האוצר אושר

הממשלה אישרה את החלטת שר האוצר בצלאל סמוטריץ' למנות את ד"ר שמואל אברמזון לכלכלן במשרד האוצר – הממונה על הכנסות המדינה, מחקר וקשרים בינלאומיים. המינוי עבר את ועדת המינויים ולפני זמן קצר אושר על ידי הממשלה.

אברמזון, נשוי ואב לארבעה, החל את דרכו בשירות המדינה ב-2004 ומילא מגוון תפקידים בממשלה ומחוצה לה: באגף הכלכלן הראשית, במועצה הלאומית לכלכלה, באגף החשב הכללי במשרד האוצר ובמכוני מחקר בארץ ובחו"ל. במסגרת תפקידיו היה מעורב בגיבוש מדיניות ומחקר במגוון רחב של תחומים ובהם: פריון וחדשנות בענפי התעשייה והשירותים; סדרי עדיפויות לאומיים במדע; אסדרת תחום הנכסים הדיגיטליים; מבנה הרגולציה הפיננסית; היבטי ביטחון לאומי בהשקעות זרות; חסכון פנסיוני; מיסוי משאבי טבע והתמודדות המדינה עם אירועי קיצון.

לאברמזון דוקטורט בניתוח מדיניות מבית הספר של מכון ראנד (RAND Corporation) שבארה"ב, תואר שני בכלכלה פיננסית ותואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה (פכ"מ), שניהם מהאוניברסיטה העברית.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ':
אני מודה לחברי הממשלה על מינויו של ד״ר שמואל אברמזון לכלכלן הראשי. ד״ר אברמזון הצטרף להנהלת האוצר ויטול חלק בניווט ספינת הכלכלה הישראלית. הוא מביא עמו לתפקיד כישורים מקצועיים, אישיים ונסיון רב שיסייעו להבנה של תמונת המצב הכלכלית, לגיבוש ולקידום מדיניות כלכלית, בפרט בתחום הכנסות המדינה, ולקידום היחסים הבינלאומיים הכלכליים. שמואל הוא מכפיל כוח משמעותי לקידום תהליכי העומק שאני מוביל יחד עם הנהלת האוצר, שמטרתם להזניק את הכלכלה הישראלית ולשפר את רווחת האזרח״.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן