16.06.2024 | 15:43

קרדיט תמונה: לע"מ/מיכאל דימנשטיין.

שר האוצר נפגש עם מזכ״ל הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי

הודה למזכ״ל על תמיכתו בישראל ועל הגינוי הברור למתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר

קרדיט תמונה: לע"מ/מיכאל דימנשטיין.

שר האוצר נפגש היום (ב׳) עם מזכ״ל הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (ה-OECD), מר מתיאס קורמן, במסגרת ביקור עבודה והזדהות של המזכ"ל בישראל.

שר האוצר הודה למזכ״ל על תמיכתו בישראל ועל הגינוי הברור למתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר. במסגרת הפגישה המזכ״ל שב והדגיש את עמידתו בעת הזו לצד ישראל. נוסף על כך, בפגישה נידונו השפעות המלחמה על הכלכלה הישראלית והאתגרים הקשורים בכך, בין היתר על רקע התחזיות האחרונות של הארגון על ישראל, לפיהן צפויה צמיחה של 2.3% בשנת 2023 ו-1.5% בשנת 2024. מזכ״ל הארגון ציין את איתנות המשק הישראלי ואת האמונה ביכולת ההתאוששות שלו.
עוד נידונו אפיקים להידוק שיתופי הפעולה בין ישראל ובין ארגון ה-OECD בתחום המדיניות הכלכלית אל מול האתגרים וההזדמנויות בטווח הקצר והארוך.

נוסף על כך, בפגישה נידונו שיתופי הפעולה האזוריים של ישראל, לרבות במסגרת הסכמי אברהם, ההזדמנויות הגלומות בהם והתרומה האפשרית של ארגון ה-OECD לביסוסם והעמקתם.

בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד האוצר, הכלכלן הראשי, החשב הכללי, נציג משרד האוצר בארגון ה-OECD וכן נציגים נוספים ממשרד האוצר ומשרד החוץ.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳:
״המשק הישראלי נכנס למלחמה הזו עם חוסן כלכלי משמעותי והוא נכון לכל אתגר שיוצב למולו. הנתונים הכלכלים של ישראל טובים ואני שמח ושותף להערכות החיוביות על הכלכלה הישראלית של ארגון ה-OECD. אני מודה למזכ״ל ה-OECD מתיאס קורמן על תמיכתו הבלתי מסויגת בישראל ובכלכלה הישראלית.
לגיבוי החד משמעי למדינת ישראל ולהוקעה הברורה של המעשים הנפשעים של חמאס דעאש מצד יותר ויותר ארגונים בינלאומיים ישנה חשיבות רבה. חשוב שהאמירות הברורות של מזכ״ל הארגון יאומצו כעמדות רשמיות של הארגון.
המלחמה בטרור היא המשימה משותפת לעולם המערבי כולו ולכלכלות המדינות המפותחות. על כולנו מוטלת החובה לבער את הרוע ולהיאבק בטרור למען עולם בטוח ומשגשג".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן