12.07.2024 | 21:30

קרדיט תמונה: משרד הבריאות

"מינויה היא אות נוספת לברית החיים המתקיימת בינינו לבין העדה הדרוזית."

שר הבריאות ושר האוצר החליטו למנות את ד"ר ח'תאם חוסין לוועדת סל התרופות

קרדיט תמונה: משרד הבריאות

שר הבריאות אוריאל בוסו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' החליטו היום (יום ד') להביא למינויה של ד"ר ח'תאם חוסין, בת העדה הדרוזית, כחברה בוועדת סל התרופות. המינוי דרוש את אישור הממשלה. ועדת הסל צפויה להתחיל את עבודתה במהלך השבוע הבא.

ד"ר ח'תאם חוסין, כיום סגנית מנהל בית החולים לגליל, התמחתה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות בקריה הרפואית רמב"ם ובעבר שימשה כרופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומית וניהלה את יחידת מניעת זיהומים ומחלקת הקורונה בבית החולים. ד"ר חוסין מובילה מחקר קליני בנושא זיהומים בבתי החולים וחיידקים עמידים והיא מהמומחיות הגדולות בארץ בתחום מניעת זיהומים.

ד"ר חוסין, נשואה ואם לשתי בנות, נולדה בכפר ראמה שבגליל ומתגוררת כיום בעיר כרמיאל. נבחרה להדליק משואה בטקס יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל על היותה חלוצה בתחום הרפואי וחלוצה חברתית. בנוסף, לעבודתה בבית החולים, היא גם כיהנה כמרצה בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון וחברה בוועידות רפואיות.

שר הבריאות אוריאל בוסו:
״ד"ר ח'תאם חוסין אשת מקצוע מצוינת ומנוסה שתתרום רבות לוועדת סל התרופות. מינויה היא אות נוספת לברית החיים המתקיימת בינינו לבין העדה הדרוזית. אנו מחויבים לוודא שבני ובנות העדה ישתלבו בעמדות מפתח ובמוקדי קבלת החלטות בכל תחומי החיים של מדינת ישראל. אני מודה לד"ר חוסין שנקראה לדגל והסכימה להעניק מהידע ורגישותה החברתית לעבודת סל התרופות".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ':
"ועדת סל התרופות מגלמת בעבודתה מקצועיות ורגישות רבה. אני מודה לד״ר ח'תאם חוסין על הסכמתה ליטול חלק בוועדה. בנוסף, היותה של ד״ר ח'תאם חוסין בת לעדה הדרוזית, מחזקת את השותפות האיתנה בין עם ישראל לעדה הדרוזית ומהווה סממן נוסף לברית החיים המשותפת לנו".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן