13.06.2024 | 07:08

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

״נקים שכונה חרדית בכפר סבא״

נציגי שס בכפר סבא מצהירים בראיון הפתיחה על תכנון להקמת שכונה חרדית וישיבות בעיר. מרצ כפר סבא: ״לא נהיה בית שמש. נייצר כוח נגד״.

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

שס מסתערת על הבחירות המקומיות ומחליטה לרוץ בכפר סבא, בראיון הזינוק לעיתון ׳יהדות בשרון׳ מתחייבים נציגי שס: ״נקים כוללים בעיר ושכונה חרדית״. מפלגת מרצ כפר סבא חופשית בעיר מגיבה בחריפות: ״כפר סבא לא תהיה בית שמש. נמשוך את המועצה חזרה לקצה הליברלי ונייצר משקל נגד״.

 

בראיון מיוחד שמקיים יו״ר שס בכפר סבא, שלמה אלמשלי, עבור העיתון הדתי המקומי ׳יהדות בשרון׳, מנחית הנציג המקומי של שס כותרות מעניינות באשר לצביונה העתידי של העיר וחושף את תוכניתו להקים ישיבות ואף שכונה חרדית שלמה. אלמשלי אומר: ״יש להגביר את היצע החינוך (החרדי), גם אם זה כולל פתיחה של ישיבה קטנה וישיבה גדולה. להוסיף כוללים שהאברכים שיהיו בהם יקבלו מלגה על השתלבות בחיי הקהילה והגברת שיעורי תורה״.

 

אלמשלי לא מסיים שם את חזונו ומצהיר גם: ״הקמת שכונה בעלת צביון דתי ומסורתי. אני יודע שאלה דברים שנראים לא מציאותיים. אבל ברוך ה׳, אנחנו ובמפלגות למעלה יודעים איך לעשות את זה. זה יהיה מאתגר אבל זו המטרה שלנו, להגביר תורה ולהאדירה״.

 

במרצ כפר סבא חופשית, שהתאחדו לאחרונה גם עם המפלגה הירוקה, הגיבו בחריפות לדברים ואמרו: ״כל עוד זה תלוי בנו, כפר סבא לא תהיה בית שמש. כפר סבא לא תשנה את האופי שלה, כפר סבא לא תיפול.אנחנו מתחייבים כאן ועכשיו – שהאיחוד הליברלי שלנו, מרצ והירוקה, יעצור את שס וישמור על כפר סבא חופשית. אנחנו לא מצפים מאף מפלגה אחרת להכריז כך, אנחנו רגילים וגם גאים, להיות הקצה הליברלי שמכתיב את הטון. אבל אנחנו כן מבקשים מכם, הציבור הליברלי בעיר, חזקו אותנו בבחירות המקומיות על מנת שנוכל למשוך את המועצה לקצה הליברלי ולהבטיח שדברים כאלה לא יקרו בעיר. ככל שאנחנו נהיה חזקים יותר, כך נוכל להכריע. אנחנו חייבים מועצה כמה שיותר ליברלית ועצמאית, שתוכל למשוך את העיר לכיוון האחר ולהוות משקל נגד משמעותי לכוונה להקים פה שכונה חרדית וכוללים״.

כידוע, בבחירות המקומיות מצביעים בשני פתקים – פתק אחד לראשות העיר ופתק שני למועצת העיר. בעוד בכפר סבא מתנהל קרב על ראשות העיר, נראה כי גם המאבק על מי תהיה הסיעה הגדולה והמשפיעה במועצה (הפתק השני) הפך להיות קרב גדול ומשמעותי בעיר.
מתעניינים במה שקורה בזירה המקומית? גם הכתבות האלו עשויות לעניין אתכם:

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן