18.07.2024 | 22:58

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

שס, יש עתיד והציונות הדתית כבר חתמו

הבחירות עוד לא התקיימו אבל סיעות רבות כבר חתמו הסכמים קואליציונים עם ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך.

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

על אף שהבחירות טרם התקיימו, חתם כבר ראש עיריית ראשל״צ, רז קינסטליך, הסכמים קואליציונים מראש. בין הסיעות שחתמו הם נציגים של סיעת יש עתיד המקומית וגם הנציגים המקומיים שנתמכים על ידי הציונות הדתית, יהדות התורה וש״ס. רק חברת המועצה ממרצ, אילנית הרוש,  מחכה לאחרי הבחירות: ״זוהי דמוקרטיה״ אמרה ואף הוסיפה: ״נבוא עם כוח גדול שיאפשר לנו לדרוש תחבורה ציבורית בשבת״.

נראה שיש מי שהבחירות עבורן הן רק המלצה ובזמן שהן כביכול מתקוטטות, הן כבר חתומות כולן באותה קואליציה עם ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך. מי שסירבה לחתום על ההסכם היא אילנית הרוש, חברת המועצה של מרצ, לדבריה "כניסה לקואליציה היא אכן חשובה", אך ציינה כי ״בדמוקרטיה חותמים הסכם לאחר הבחירות״. היא מתכוונת לדבריה: ״להגיע עם כוח ליברלי גדול דיו שיאפשר לי לשנות את המצב ולדרוש תחבורה ציבורית בשבת". עוד מתחייבת הרוש להיות כוח קונטרה לסיעות החרדיות – "מי יהיה גדול יותר, אני או הסיעות הדתיות, נוכל לדעת רק אחרי הבחירות. אם אני אהיה, נוכל לתת פייט אמיתי״. אמרה לנו.

בפוסט ארוך שכתבה בפייסבוק שלה בנושא כתבה: ״רבים שואלים אותי – למה רק סיעת מרצ-הירוקה בראשותי לא חתמה על הסכם קואליציוני בטרם הבחירות? ובכן, כי בדמוקרטיה, הסכם חותמים אחרי הבחירות. כשנבוא עם כוח ליברלי גדול ונוכל לדרוש באופן ברור זכויות לציבור הליברלי בעיר".

כן, מסתבר שכל הסיעות האחרות כבר חתמו על הסכמים קואליציוניים עם ראש העיר בטרם הבחירות. לא משנה כמה מנדטים הם יקבלו, הם לא יוכלו לקיים שום הבטחה – כי הם כבר חתומים על הסכם. הפכנו למדינה חשוכה? אין משמעות לבחירות? יש סיבה שאנחנו צועקים מידי שבת בחוץ בהפגנות ד מ ו ק ר ט י ה !״.

עוד הוסיפה הרוש: ״מבחינתנו דמוקרטיה היא לא סיסמה, אנחנו מתכננים בתור הסיעה הליברלית היחידה במועצה לבוא בכוח גדול למשא ומתן הקואליציוני הקרוב ולדרוש תחבורה בשבת, לדרוש התחייבות להוצאת התוכניות של אבי מעוז ממערכת החינוך, לדרוש אמנה נגד הדרת נשים, לדרוש עיגון של מצעד הגאווה ועוד. הציבור החילוני במדינת ישראל נמצא תחת מתקפה, עם כוח ליברלי גדול נוכל לוודא שבראשון לציון תהיה הגנה משמעותית עליו״.

מתעניינים בכל מה שקורה בראשל״צ? בטוח תתעניינו גם בזה:
חברת מועצת העיר מטעם יש עתיד הפתיעה את כולם והתנגדה לתחבורה בשבת: ״מי שאין לו רכב, שייקח מונית״.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן