18.07.2024 | 22:57

קרדיט תמונה: דו"צ

שומרים על דיסטנס (בשכר) – ההצעה של שר האוצר שעברה בממשלה

הממשלה אישרה את הצעת בצלאל סמוטריץ' לשינוי בשכר משרתי הקבע בצה"ל

קרדיט תמונה: דו"צ

 

הצעת ההחלטה קובעת כי אופן הצמדת השינויים בשכר משרתי הקבע בצה"ל לשינויים בשכר עובדי המדינה יעודכן כך שיתאים למבנה השכר ולצרכי כח האדם של צה"ל. כך, מסגרת עלות תוספות השכר המשולמות בשירות המדינה תחול על אנשי הקבע בהתאם לצרכי מערכת הביטחון.

כיום, בהתאם להחלטה ש/40, שינויים בשכר עובדי המדינה חלים בהתאמה גם על שכר משרתי הקבע באותו הדירוג, וזאת ללא הלימה לצרכים השונים והמשתנים של צה"ל. ההצעה תאפשר גמישות בקבלת ההחלטות, מענה לאוכלוסיות ספציפיות ותעדוף משרתי הקבע בתחילת דרכם. החלטת הממשלה קובעת כי משרד הביטחון והממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר יחליטו בהסכמה על אופן ביצוע השינויים.

ההחלטה תשפר את יכולתו של צה"ל להתמודד עם המציאות המשתנה ולנהל את המשאב האנושי בצורה מיטבית.

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ':
״מחזקים את משרתי הקבע, מחזקים את צה"ל. אני רוצה להודות לאגף שכר ואגף תקציבים על העבודה המשותפת עם צה"ל על הרפורמה בשכר משרתי הקבע. זהו צעד משמעותי וחדשני שיאפשר לצה"ל לתכנן את מצבת כוח האדם בהתאם לצרכים המשתנים, והשינויים המהירים, הן בשדה הקרב, והן בשוק העבודה הישראלי. אסטרטגיית כח האדם של צה"ל תהיה עצמאית ותאפשר בניין כוח איכותי לטובת התמודדות עם האיומים הרבים. אני סמוך ובטוח שהמהלך הזה יחזק את מערכת הביטחון וכתוצאה מכך את הביטחון הלאומי שלנו״.

מנכ״ל משרד האוצר, שלומי הייזלר: ״ההחלטה שאושרה היום מבטאת את המדיניות שמשרד האוצר מוביל בעניין השכר במגזר הציבורי. היא תאפשר גמישות למערכת והתאמה לצרכי הצבא ובכך תחזק את צה״ל ואת משרתי הקבע. המהלך מגדיל את ההלימה בין הגורמים הנושאים באחריות לבעלי הסמכות. אני מודה לעובדי משרד האוצר ולשותפים בצה״ל ובמערכת הביטחון על העבודה המקצועית והמסורה״.

הממונה על השכר, אפי מלכין: ״ההחלטה על שינוי מנגנון עדכון שכר משרתי הקבע תאפשר למערכת הביטחון להתמודד עם אתגרים בגיוס ושימור כוח אדם איכותי, לייצר מדיניות שכר מותאמת לצרכים ולתגמל אוכלוסיות ייעודיות כראוי. אני רוצה להודות לצוות ביטחון באגף השכר והסכמי עבודה וללשכה המשפטית של האגף על הובלת המהלך בנחישות ובמקצועיות יוצאת דופן. ההחלטה מביאה לידי ביטוי את מדיניות האגף והמשרד לקידום השירות הציבורי ואיכות משרתי הציבור״.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן