13.06.2024 | 05:11

קרדיט תמונה: צילום מסך מאתר חברת rivulis

עסקת מיזוג גדולה בשוק ההשקייה העולמי, שבולטות בו חברות ישראליות

ענקית ההשקיה 'ריווליס' משלימה את רכישת חברות ההשקיה הבינלאומיות של ג'יין ההודית, בהן גם נען-דן הישראלית

קרדיט תמונה: צילום מסך מאתר חברת rivulis

חברת ההשקיה ריווליס היושבת בישראל ונמצאת בבעלות סינגפורית. בעבר כבר מיזגה חברות השקיה מובילות, בהן: פלסטרו גבת הישראלית ויורודריפ היוונית.
יוצאת לדרך עסקת המיזוג הגדולה בשוק מערכות ההשקיה הבינלאומי: רכישת כל חברות ההשקיה הבינלאומיות (מחוץ להודו) של ג'יין (Jain) על ידי חברת ריווליס (Rivulis), שהנהלתה יושבת בארץ. מדובר במספר חברות-בת בעולם, בהן: נען – דן.

המיזוג אושר על ידי רשות התחרות, וחתם סדרת אישורים בעולם לעסקה, האישור מרשות התחרות, חותם סדרת אישורים לעסקת המיזוג בעשר מדינות, בהן: ארה"ב, אוסטרליה, אנגליה, ברזיל, מרוקו, צ'ילה וקפריסין.

לאחר המיזוג ריווליס תכלול 24 אתרי יצור וכ-3,000 עובדים ב- 35 מדינות, וכן שלושה מרכזי מחקר ופיתוח (בקליפורניה, ביוון ובישראל).

החברה  תתבסס כחברה שניה בעולם והכנסותיה צפויות להיות כ-750 מיליון דולר לשנה (מזה, כ- 50 מיליון דולר ללקוחות ישראלים).

מנכ"ל ריווליס, ריצ'רד קלפהולץ אומר:
"ישראל היא מרכז עולמי משמעותי בתחום המיקרו – השקיה. החלטת רשות התחרות לאשר את המיזוג (לאחר אישור בתשע מדינות אחרות), מחזקת את החלטת הנהלת ריווליס: להשאיר בארץ את מטה החברה הממוזגת ולשמר את מרקם היחסים המצוין עם החקלאי הישראלי".

בעקבות המיזוג, יאוחדו מטות החברות, וריווליס תעסיק בארץ כ- 600 עובדים ב- 4 אתרים שונים: מפעלי ייצור בקיבוצים גבת ונען ובמגדל העמק, וכן משרדי ההנהלה בכפר סבא.

שוק ההשקיה העולמי מאופיין בדומיננטיות ישראלית, וצפוי לעמוד השנה על מעל 6 מיליארד דולר. השוק מצוי בצמיחה מתמדת של כ- 9% – 8% בשנה, הרבה מעבר לשיעור גידול אוכלוסיית העולם, והתחזית לשנים הקרובות היא של המשך גידול בשיעורים דומים.
הסיבות לכך הן: ירידה ביחס לנפש בהיקף השטחים החקלאים – מגמה המחייבת מעבר לחקלאות בת קיימא (שמאפשרת, בין היתר, להגדיל את התוצרת החקלאית משטח הקרקע, בלי לפגוע באדמה), עליה ברמת החיים במדינות רבות – שמובילה לעליה בתצרוכת מזון, מודעות לתזונה בריאה יותר – המתבססת על מזון מן הצומח, ובמקביל, תמורות בתחום האקלים.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן