25.02.2024 | 21:30

קרדיט תמונה: צילום מסך מאתר חברת rivulis

עסקת מיזוג גדולה בשוק ההשקייה העולמי, שבולטות בו חברות ישראליות

ענקית ההשקיה 'ריווליס' משלימה את רכישת חברות ההשקיה הבינלאומיות של ג'יין ההודית, בהן גם נען-דן הישראלית

קרדיט תמונה: צילום מסך מאתר חברת rivulis

חברת ההשקיה ריווליס היושבת בישראל ונמצאת בבעלות סינגפורית. בעבר כבר מיזגה חברות השקיה מובילות, בהן: פלסטרו גבת הישראלית ויורודריפ היוונית.
יוצאת לדרך עסקת המיזוג הגדולה בשוק מערכות ההשקיה הבינלאומי: רכישת כל חברות ההשקיה הבינלאומיות (מחוץ להודו) של ג'יין (Jain) על ידי חברת ריווליס (Rivulis), שהנהלתה יושבת בארץ. מדובר במספר חברות-בת בעולם, בהן: נען – דן.

המיזוג אושר על ידי רשות התחרות, וחתם סדרת אישורים בעולם לעסקה, האישור מרשות התחרות, חותם סדרת אישורים לעסקת המיזוג בעשר מדינות, בהן: ארה"ב, אוסטרליה, אנגליה, ברזיל, מרוקו, צ'ילה וקפריסין.

לאחר המיזוג ריווליס תכלול 24 אתרי יצור וכ-3,000 עובדים ב- 35 מדינות, וכן שלושה מרכזי מחקר ופיתוח (בקליפורניה, ביוון ובישראל).

החברה  תתבסס כחברה שניה בעולם והכנסותיה צפויות להיות כ-750 מיליון דולר לשנה (מזה, כ- 50 מיליון דולר ללקוחות ישראלים).

מנכ"ל ריווליס, ריצ'רד קלפהולץ אומר:
"ישראל היא מרכז עולמי משמעותי בתחום המיקרו – השקיה. החלטת רשות התחרות לאשר את המיזוג (לאחר אישור בתשע מדינות אחרות), מחזקת את החלטת הנהלת ריווליס: להשאיר בארץ את מטה החברה הממוזגת ולשמר את מרקם היחסים המצוין עם החקלאי הישראלי".

בעקבות המיזוג, יאוחדו מטות החברות, וריווליס תעסיק בארץ כ- 600 עובדים ב- 4 אתרים שונים: מפעלי ייצור בקיבוצים גבת ונען ובמגדל העמק, וכן משרדי ההנהלה בכפר סבא.

שוק ההשקיה העולמי מאופיין בדומיננטיות ישראלית, וצפוי לעמוד השנה על מעל 6 מיליארד דולר. השוק מצוי בצמיחה מתמדת של כ- 9% – 8% בשנה, הרבה מעבר לשיעור גידול אוכלוסיית העולם, והתחזית לשנים הקרובות היא של המשך גידול בשיעורים דומים.
הסיבות לכך הן: ירידה ביחס לנפש בהיקף השטחים החקלאים – מגמה המחייבת מעבר לחקלאות בת קיימא (שמאפשרת, בין היתר, להגדיל את התוצרת החקלאית משטח הקרקע, בלי לפגוע באדמה), עליה ברמת החיים במדינות רבות – שמובילה לעליה בתצרוכת מזון, מודעות לתזונה בריאה יותר – המתבססת על מזון מן הצומח, ובמקביל, תמורות בתחום האקלים.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

ראיתם אותו? פנו למשטרה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן