14.06.2024 | 05:09

קרדיט תמונה: טקס יום הזיכרון הישראלי פלסטיני

דיווח: טקס יום הזיכרון בסכנת ביטול

ח״כ צבי סוכות הגיש הצעה לסיכול טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני המתקיים מידי שנה. כך דווח בערוץ 7

קרדיט תמונה: טקס יום הזיכרון הישראלי פלסטיני

ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) יוזם חוק שיעניק סמכות לשר האוצר להפחית תקציב לגוף המשתף פעולה עם קיומו של טקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני. בכל שנה תנועות השמאל "לוחמים לשלום" ו"פורום משפחות ישראלי-פלסטיני למען השלום", מארגנות טקס יום זיכרון ישראלי-פלסטיני.

ח״כ צבי סוכות אמר לערוץ 7, שם פרסמו לראשונה את הסיפור: "ציון יום הזיכרון להרוגים מישות הנלחמת בישראל, הם חילול היום הקדוש, פגיעה במשפחות השכולות, ופגיעה ממשית בסמלי המדינה וערכיה", נכתב בהסבר לחוק של סוכות. "ולכן אין לאפשר לגופים אשר נתמכים כלכלית על-ידי תקציב המדינה לממן פעילויות או ליתן חסות במסגרתן לפעילויות שיש בהן משום זילות הזיכרון ע"י שיתופו יחד עם חללים של מדינה או ישות הנלחמת בישראל".

ח״כ סוכות מגיש את הצעת החוק הזה דווקא בשיא מימון ההמונים שמקיימת תנועת ׳לוחמים לשלום׳ על מנת לקיים את הטקס השנה בפארק הירקון.   עד כה נאספו למעלה מ- 150,000 שקלים לכיסוי עלויות הטקס.

מתנועת לוחמים לשלום נמסר: "הטקס המשותף הוא דרכן של משפחות שכולות לזכור את יקיריהן שאיבדו במלחמות ישראל, ולאף ממשלה אין זכות להכתיב לאבלים כיצד להתאבל. אנחנו רואים בחקיקה כזאת חלק בלתי נפרד מההפיכה המשטרית שמתחוללת בימים אלה בארץ, חקיקה שבאה לשלול חופש ביטוי ולהכתיב בכוח התנהלויות במרחב הציבורי – ומצפים מהציבור הנאבק בחקיקה הרעה הזאת להיאבק איתנו גם בניסיון ההשתקה הזה".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן