21.02.2024 | 12:14

קרדיט תמונה: המשרד להגנת הסביבה

מוקד חדש מול רשתות השיווק הגדולות

נתקלתם בסירוב של סופרמרקט או רשת שיווק לקבל מכם מכלי משקה החייבים בפיקדון לפני חג הפסח? המשרד להגנת הסביבה מקים ׳מוקד פיקדון׳

קרדיט תמונה: המשרד להגנת הסביבה

 

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "יש חשיבות גדולה לכך שרשתות השיווק, הקמעונאים ובתי העסק ימשיכו לאסוף מהציבור מכלי משקה ריקים עד ערב כניסת חג הפסח, ולכך שישיבו לצרכנים את הפיקדון ששילמו עבור הבקבוקים. מיד עם סיום החג, על בתי העסק לשוב ולקבל את הבקבוקים מהצרכנים ולהחזיר להם את הפיקדון, במהלך שיסייע לסביבה. כולנו צריכים לזכור שאין הכרח לצרוך מכלי משקה ממותקים או בקבוקי משקה אחרים, ואפשר למנוע במקור ולשמור על צריכה נבונה ובריאה. אני מאחלת לכולנו פסח שמח, בילוי נעים, ושישראל שלנו תהיה נקייה גם בימי החג"

כבכל שנה, המשרד להגנת הסביבה הודיע לרבנות הראשית, לרשתות השיווק ולבתי העסק כי יאפשר לרשתות השיווק והקמעונאות שלא לקבל מכלי משקה החייבים בפיקדון רק מיום 4 באפריל (יום לפני ערב פסח) ועד לסוף החג, מטעמי שמירה על כשרות בפסח. המשרד מדגיש, כי האישור תקף רק לימים אלה – ולא מעבר לכך.

בהודעת המשרד להגנת הסביבה נכתב: ״נתקלתם בסירוב לקבל בקבוקי פיקדון לפני ערב חג הפסח או לאחריו מסופרמרקט או מרשת שיווק? פנו למוקד הפיקדון של המשרד להגנת הסביבה והמועצה הישראלית לצרכנות בטלפון. בפנייתכם מסרו פרטים מדויקים על נקודת המכירה המדוברת, והמשרד להגנת הסביבה יבחן את הנושא ויבצע אכיפה במידת הצורך כנגד גופים שיסרבו לקבל את בקבוקי המשקה״.

המשרד להגנת הסביבה ממליץ לרשתות השיווק ולבתי העסק לפעול מבעוד מועד מול חברות האיסוף ולתגבר את תדירות האיסוף של מכלי המשקה לפני החג. חוק הפיקדון חל בישראל על כלל מכלי המשקה, בין השאר כדי להתמודד עם בעיית הפלסטיק החד-פעמי במרחב הציבורי, כחלק מאסטרטגיות הפסולת שמוביל המשרד להגנת הסביבה.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן