11.07.2024 | 09:52

קרדיט תמונה: unsplash

3.7 מליון נוסעים: נתב״ג חוזר למספרים של פעם

יעדי הטיסות הפופולאריים בחופשת הקיץ: יוון, קפריסין, איטליה, ארה"ב ואיחוד האמירויות

קרדיט תמונה: unsplash

בחודשים יולי ואוגוסט צפויים לעבור בנתב"ג כ-3.7 מיליון נוסעים. כך עולה מנתוני רשות שדות התעופה (רש"ת) המתפרסמים היום. מתוכם כ-1.8 מיליון נוסעים צפויים לעבור בנתב"ג במהלך חודש יולי וכ-1.9 מיליון נוסעים באוגוסט. ימי השיא במהלך חודשי הקיץ צפויים להיות ימים ראשון וחמישי, במסגרתם צפויים לעבור בנתב"ג בין 60 ל-70 אלף נוסעים ביותר מ-400 טיסות ביממה.

מנתוני רש"ת עולה עוד כי במהלך הקיץ צפויות לפעול בנתב"ג כ-50 חברות תעופה בינלאומיות, בנוסף לחברות הישראליות, הצפויות לטוס לכ-100 יעדים. היעדים הפופולאריים בקרב הנופשים הישראלים צפויים להיות יוון, קפריסין, איטליה, ארה"ב ואיחוד האמירויות. יודגש כי רשות שדות התעופה אישרה לחברות התעופה את כלל בקשותיהן לטיסות בעונת הקיץ. כמו כן, לאור הביקוש של חברות תעופה בינלאומיות לחזור לפעילות מנתב"ג רשות שדות התעופה מאיצה את המאמצים להפיכת נמל התעופה לנמל דיגיטלי ואת בנייתו של מתחם הבידוק הנוסף בכדי להגדיל את קיבולת הנוסעים.

לקראת הקיץ, הנהלת רשות שדות התעופה ממשיכה לפעול כדי לשמר היערכות ברמת שירות טובה ובטוחה תוך הקפדה על הנחיות הבטחון ובהתאם למצב. כחלק מההיערכות רשות שדות התעופה לגידול בתנועת הנוסעים בטיסות בינלאומיות, בנמל התעופה בן גוריון יתגברו את פעילות העובדים והמנהלים. בשני הטרמינלים (טרמינל 1 וטרמינל 3) תהיה נוכחות מלאה של מנהלים בדגש על ימי ושעות עומס. בנתב"ג תפעל סיירת משפחות שתקל על משפחות עם ילדים בצאתם לחופשת הקיץ. מגזר הבידוק למחלקות היוקרה של חברות התעופה (למעט אל על) יפעל בסמוך לשער 01 במפלס הקרקעי- G.

למעלה מ-4,000 טיסות ליוון וממנה. מנתוני רשות שדות התעופה עולה כי יוון תכבוש השנה את טבלת יעדי הנופשים לחו"ל עם כ-80 תנועות מטוסים ביממה. קפריסין צפויה להיות במקום השני, בהיקף הטיסות עם כ-50 תנועות ביממה. בסך הכל, במהלך הקיץ, תתקיימנה כ-4,250 תנועות מטוסים מנתב"ג ליוון ובחזרה. וכ- 2,100 תנועות מטוסים מנתב"ג לקפריסין ובחזרה.

ימי שיא בחודשי הקיץ הקרובים צפויים להיות ה-22 באוגוסט עם כ-72,800 נוסעים שיעברו בנתב"ג, ה-15 וה-29 באוגוסט עם כ-72,600 נוסעים שיעברו בשדה בכל אחד מהימים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא״ל (במיל׳) מירי רגב: "אני שמחה על כך שבמאמצים משותפים, יחד עם רשות שדות התעופה והנהלת נתב"ג, הצלחנו להחזיר לפעילות בישראל עשרות חברות תעופה בינלאומיות. אנו ממשיכים במאמצים להחזיר לנתב"ג חברות נוספות במטרה להציע לישראלים מגוון רחב של יעדים ואת המשך התחרות שתביא להוזלת מחירי הטיסות לציבור המבקש לצאת ולהתרענן בחו"ל".

ברשות שדות התעופה קוראים לציבור הנוסעים לעשות צ'ק אין מהבית, להגיע לנמל התעופה שלוש שעות לפני הטיסה ולוודא היטב מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה. ברחבי הטרמינל פרושים קיוסקים לרישום לטיסה ולהוצאת תג המזוודה, עבור חברות התעופה המשתתפות בתהליך. השימוש בקיוסקים יאפשר לשלוח את המזוודה בדלפקי דרופ אוף של חברות התעופה. נוסעים ללא כבודת מזוודה יוכלו לעבור בדוק בטחוני מהיר במגזר דאבליו (W). כמו כן קוראת רשות שדות התעופה לנוסעים לבדוק היטב את כבודת היד ולוודא כי אין חפצים האסורים להטסה בתיקי היד.

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים משה בן זקן: "בהנחיית שרת התחבורה מירי רגב, משימתנו העיקרית מאז יומה הראשון של המלחמה, היא לשמור על רצף תפקודי בכל ערוצי התחבורה, ביבשה, בים ובאוויר. בכלל זה אנו פועלים להחזרת התנועה האווירית בנתב"ג לפעולה סדירה, ומעודדים את חברות התעופה הבינלאומיות לחזור לפעילות מלאה. במקביל, הנחתה השרה את רש"ת ואת נתב"ג לתגבר את מערך העובדים ולהרחיב את מגוון האמצעים הטכנולוגיים המזרזים ומקלים על תהליכי הבידוק, על מנת להפחית את העומסים בימי תנועת השיא.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן