12.07.2024 | 03:20

קרדיט תמונה: לירון מולדובן - מקור ראשון

גדעון סער: "לבצע קיצוצים כואבים במשרדי הממשלה״

יו"ר הימין הממלכתי ח"כ גדעון סער נשא דברים לפני שעה קלה בועידת "בין ביטחון לטכנולוגיה" של מקור ראשון והמרכז האקדמי לב בירושלים.

קרדיט תמונה: לירון מולדובן - מקור ראשון

סער פרס את משנתו ביחס למצב האסטרטגי בו מצויה כעת מדינת ישראל.

בין היתר קרא סער להאריך את השירות הצבאי הסדיר ולבצע קיצוצים כואבים במשרדי הממשלה: אנו בפני עימות שיימשך מספר שנים גם אם יהיו בו הפוגות, אלו יהיו שנים מכריעות לישראל. החברה הישראלית לא תוכל בזמן הקרוב או הנראה לעין לחזור לחיים של לפני ה7 באוקטובר. צבא גדול ותקציב בטחון גדול הם היום בגדר הכרח, לשם כך, נידרש להאריך את השירות הצבאי הסדיר, למצות כח האדם לגיוס מכל גווני החברה הישראלית, להגדיל את תקציב הביטחון ביחס לתלג, לבצע קיצוצים כואבים במשרדי הממשלה האחרים. זאת האמת. אחריות פיסקלית תידרש כדי להימנע מקריסה כלכלית לנוכח צורכי הביטחון. למיקוד האנרגיות הלאומיות פנימה, למנוע החלטות נדרשות ומהלכי בניין כוח רב שנתיים."

סער קרא להקמת ממשלה רחבה בהמשך: "המערכת הפוליטית חייבת להתאים עצמה לאתגר האסטרטגי, לעסוק בעיקר ולא בטפל, לחזק את כח העמידה שלנו. יידרשו בשנים הבאות ממשלות רחבות יציבות חזקות יעילות ובעלות כושר ביצוע. לא ניתן יהיה למשל לחזור לסבבי בחירות שאחריהם לא מוקמת ממשלה."

סער קרא "הידוק מערכת היחסים עם ידידונו במערב ובראשם ארה"ב. הנחלת תמונת המצב האסטרטגית לידידינו במערב היא היום קריטית"

ביחס לאיום האיראני אמר סער כי "היום לא מדובר עוד בחזון או בכוונה בעלמא אלא ברעיון אופרטיבי"

סער קרא להמשך השליטה הישראלית בשטח ברצועת עזה. הוא אמר כי " ללא הנסיגה החדד צדדית מלבנון והפקרת צד"ל לא היתה יכולה לקום מדינת חיזבאללה" ואמר כי גם שלטון חמאס לא היה קם אם ישראל לא היתה יוצאת מעזה בעת ביצוע תכנית ההתנתקות. לדבריו, "מבצע ״חומת מגן״ ב-2002 וכל המבצעים שאחריו והנוכחות בשטח, איפשרו לנו ליהנות מרמה סבירה של ביטחון ביו״ש. המסקנה הברורה היא שאין תחליף לשליטה ביטחונית בשטח. היא אינה ניתנת להשגה ״מרחוק״ או ״מבחוץ״. היעדר נוכחות ישראלית מביא בוודאות להשתלטות גורמי טרור על כל שטח ממנו נסוגנו בעבר או ניסוג חלילה בעתיד."

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן