12.07.2024 | 20:36

קרדיט תמונה: unsplash

מאות נפגעי אלימות משטרתית בפניה חריגה למשטרה: די לאלימות

״מהווה איום על הדמוקרטיה״

קרדיט תמונה: unsplash

מאות נפגעי אלימות משטרתית חתמו על עצומה שהופצה מטעם ארגון ״התאוררות״ הקוראת למשטרת ישראל לשנות את מדיניות האכיפה שלה ולהפסיק לפגוע באלימות במפגינים:

כך כתבו בעצומה: אנו החתומים מטה, נפגעי פגיעות משטרתיות דורשים ממשטרת ישראל להפסיק עם פרקטיקת האלימות שמופעלות כנגד מפגינים ברחבי הארץ.

תופעת האלימות המשטרתית קיימת מזה שנים אך מאז הוקמה הממשלה האחרונה ותחת אחריותו של השר בן גביר היקף התופעה גדל באופן מטריד ואף החל לקבל גוון פוליטי מובהק. המשטרה לעיתים איננה באה על מנת להשליט סדר אלא על מנת לדכא קולות המתנגדים למשטר בישראל.

אנו, נפגעים ישירים מהתנהלות המשטרה דורשים להפסיק לאלתר את תופעת האלימות המשטרתית להוקיע אותה, ולהתייחס אליה כלא פחות מאיום על הדמוקרטיה. ״

משאנה אורליק מנכ״לית התאוררות נמסר בתגובה: ״התופעה של אלימות משטרתית היא לא טעות אלא מדיניות. הסיירת ״מגן אזרחי״ של התנועה תיעדה רק בשבועיים האחרונים עשרות מקרי אלימות קיצוניים. הסירוס המתמשך של מח״ש וההשפעות הפוליטיות של השר מלמעלה הן לא פחות מסכנה לדמוקרטיה. אנחנו קוראים לכל הכוחות הדמוקרטים בישראל להצטרף למאבק כנגד הפוליטיזציה של המשטרה".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן