12.07.2024 | 20:23

קרדיט תמונה: ללא

חוזרים לגוש גטיף? זו השדולה החדשה

ח״כ צבי סוכות וח״כ לימור סון הר מלך יקימו "שדולה לחידוש ההתיישבות בחבל עזה"

קרדיט תמונה: ללא

ח״כ לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) וח״כ צבי סוכות (הציונות הדתית) יקימו בכנסת את ״השדולה לחזרה להתיישבות בחבל עזה״.

השקת השדולה תיערך ביום שלישי באולם נגב בכנסת, בנוכחות שרים, חברי כנסת, אנשי ביטחון, אנשי התיישבות ואנשי ציבור.

השדולה שמה לה למטרה לקדם את חזון ההתיישבות היהודית המחודשת בחבל עזה. לאחר הנסיגה מעזה לפני 19 שנה והטרור שבא בעקבותיה, השדולה רואה בהתיישבות יהודית בחבל עזה צעד הכרחי להגנה על ביטחון ישראל ולהבטחת עתידה. רק על ידי נוכחות צפופה של יישובים יהודיים ברחבי עזה ניתן יהיה למנוע את המשך איומי הטרור ולהרתיע את האויב. השדולה תפעל להעלאת המודעות לנושא ולגיוס תמיכה למהלך חשוב זה.

חברי השדולה רואים בהקמתה עוד צעד הכרחי ללחץ על חמאס לשחרור החטופים, מתוך הבנה שאם חמאס יפנים שמלבד השלטון בעזה הוא גם בדרכו לאבד אדמות בעזה, הוא ידחק לפינה ויסכים לשחרור החטופים.

ח״כ צבי סוכות: ״רק התיישבות תביא ביטחון. רק ילדים יהודים משחקים ברצועה יגרמו למחבלי הנוחבה להבין שהם הפסידו״.

הוא הוסיף: ״הקריאה והתתיישבות בעזה תקדם גם את שחרור החטופים. כי נגד חמאס צריך לפעול בשני מישורים, צבאי ואזרחי. במישור הצבאי אנחנו כבר פועלים וביתר שאת מה-7.10. במישור האזרחי אנחנו צריכים לפעול ולגרום להם לאבד אדמה. כשהם יבינו שהם מאבדים את השליטה בעזה ומאבדים את אדמת עזה, הם יהיו מוכנים לשחרר חטופים בלי להציב תנאים שמהווים איום על קיומה של מדינת ישראל״.

ח"כ לימור סון הר מלך: "כולם מבינים היום את האמת הברורה – בלי התיישבות אין ביטחון. אם לא נטע שורשים יהודיים עמוקים באדמת עזה, האויב ימשיך להרחיב את טווח התקפותיו ולאיים עלינו בכל פעם מחדש. הדבר היחיד שיגדיר תודעת ניצחון שלנו אצל אויבינו תהיה רק כשאויבינו יראו את הנוכחות שלנו בעזה, ויראו את המקומות מהם הם זרעו הרג והרס מתמלאים בהתיישבות יהודית פורחת וצומחת. בלי התיישבות לא רק תושבי עוטף עזה, אלא גם תושבי הצפון ושאר חלקי הארץ לעולם לא ירגישו בטוחים. זהו גזר דין אכזרי שאסור לנו להשאיר לדורות הבאים. רק כך נקים כאן בית לאומי בטוח ומוגן לדורות״.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן