12.07.2024 | 21:13

קרדיט תמונה: דוברות ההסתדרות

אמנים עצמאים? יש לנו בשורה בשבילכם

פורום העצמאים ואיגוד אמני ישראל חתמו על הסכם שיתוף פעולה לקידום האומנים והתרבות במדינה

קרדיט תמונה: דוברות ההסתדרות

במסגרת שיתוף הפעולה, יעברו א.מ.י לפעול ממשרדי פורום העצמאים, וייהנו מהמעטפת ומהתמיכה של ההסתדרות * זאת, כדי לסייע לאמני ישראל, שאינם זוכים לתמיכה ולסיוע כלכלי מצד המדינה

 

פורום העצמאים והפרילנסרים בהסתדרות הכריז היום (ד') על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם איגוד אמני ישראל (א.מ.י). ההסכם נערך במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר פורום העצמאים והפרילנסרים רמי בז'ה, יו"ר א.מ.י יונה אליאן וסגן היו"ר אייל באיער. במסגרת שילוב הכוחות, יעברו א.מ.י למשרדי פורום העצמאים ויעבדו בשיתוף פעולה לתמיכה ולמיצוי זכויותיהם של ציבור האמנים בישראל.

 

רוב כמעט מוחלט של אמני ישראל הם עצמאים יחידנים (פרילנסרים), ולא חלות עליהם הזכויות הסוציאליות שמגיעות לעובדים שכירים במשק. יצוין כי השכר הממוצע של פרינסלר בישראל הוא 9,500 שקל בלבד, פחות מהשכר הממוצע במשק. פרילנסרים, ובהם גם אמנים, שנקראו לדגל ויצאו לשירות מילואים, נאלצו להקפיא באופן מוחלט את עסקיהם. אותם פרילנסרים אינם זוכים למעטפת סיוע כלכלית מספקת מצד המדינה, ורבים מהם מתקשים לחזור לעבוד בהיקפים אליהם היו רגילים לפני פרוץ המלחמה.

א.מ.י היא עמותה ציבורית המאגדת את האמנים בישראל, והיא פועלת לקידום מעמדם ולשיפור תנאי השכר וההעסקה שלהם. כמו כן היא עוסקת בקידומם המקצועי של חבריה, ופועלת מול הכנסת (חוקתית ותקציבית) בנושאי תרבות וחינוך. אחד התפקידים הרגישים שא.מ.י. עוסקת בהם הוא סיוע לאמנים במצוקה בדרך של "מתן בסתר". לצד האגודה עומדות שתי קרנות לעזרה הדדית מהם מחלקת א.מ.י הלוואות ומענקים לאמנים רבים.

פורום העצמאים והפרילנסרים בהסתדרות מספק תמיכה מלאה מול כלל הגורמים איתם העצמאי הישראלי מתמודד יום-יום. החל מליווי משפטי פרטני, סיוע מול רשויות המס וייעוץ בזירה העסקית. זאת יחד עם מגוון הטבות המצמצמות באופן ישיר את הוצאות יוקר מחייה ועלויות תפעול העסק. הארגון מלווה על-ידי צוות מנוסה ומקצועי הפועל לקידום מעמד כלל הפרילנסרים והעצמאים בישראל, בזאת: קידום חקיקה והשתתפות בתהליכי גיבוש מדיניות מול חברי כנסת, בוועדות הכנסת ובממשלה.

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "שיתוף הפעולה בין איגוד אומני ישראל ופורום העצמאים מבית ההסתדרות מהווה צעד משמעותי נוסף בחיזוק כוחם של העצמאים בישראל. אמני ישראל יקרים ללבי מאוד שכן עשייתם היא נכס לחברה ולמדינה, ואני שמח שבאמצעות כוחה של ההסתדרות נוכל לפעול לשיפור מעמדם. כיו"ר ההסתדרות תמיד האמנתי בכוחו של היחד, ואני בטוח שבזכותו נוכל לחולל שינוי משמעותי ולהביא לכך שגם העצמאים והפרילנסרים יוכלו ליהנות מתנאים ראויים ומהגנות סוציאליות. דווקא בתקופה קשה זו, חובה עלינו לחזק ולעטוף את ציבור העובדים באשר הוא, שכירים כעצמאים – שהם הכוח המניע של הכלכלה והחברה בישראל. אותה רוח סולידרית שאנחנו רואים כאן היום, היא גם זו שתאפשר לנו לייצר עתיד טוב יותר במדינה".

 

יו"ר פורום העצמאים והפרילנסרים בהסתדרות רמי בז'ה: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם א.מ.י ומצפה לעבודה המשותפת בשיפור מצבם של ציבור האמנים בישראל. אנחנו בפורום העצמאיים כבר מבינים שאין יותר מדינת ישראל לעצמאיים, אנחנו נתקלים מדי יום באוזלת היד של המדינה ומשרד האוצר במתן סיוע ותמיכה לציבורים שלמים שנותנים מעצמם כל החיים למדינה, ובשעת המשבר מופקרים לגורלם. על כן, אנחנו פועלים כדי לצרף אלינו את כלל ציבור העצמאים והפרילנסרים בישראל, ויחד נהווה כוח שנלחם על זכויותיו. אנחנו לא מרימים ידיים, ונדאג לסייע לכל עצמאי, קטן כגדול, במלחמת ההישרדות שלנו, וביצירת רשת ביטחון לעצמאיים שיוכלו להמשיך להיות עמוד השדרה של הכלכלה הישראלית".

 

יו"ר א.מ.י יונה אליאן: "שיתוף הפעולה עם פורום העצמאים הוא מהלך מבורך ומתבקש עבור א.מ.י ומשפחת האמנים הגדולה בה האיגוד מטפל עשרות שנים. רובם המכריע של האמנים הם עצמאים, ועל אף שיש להם אתגרים ייחודיים משלהם, רבים מהאתגרים עמם הם מתמודדים זהים לאלה של כל פרילנסר אחר. האיחוד הוא תוספת כוח משמעותית שתאפשר לנו להילחם ביתר שאת על מעמדם וזכויותיהם של האמנים, ואני מצפה להתחיל ולעבוד בשיתוף פעולה עם חברי הפורום".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן