13.04.2024 | 02:37

קרדיט תמונה: גיל דוד

קהילת המילואים: "צו האחדות שגילנו בסעג'עיה חייבת להיכנס לכל בית בישראל"

היום בת"א-הארגונים החברתיים המובילים בישראל, יחד עם מילואמינקים שנלחמו בעזה ובצפון משיקים את קהילת המילואים הגדולה בישראל

קרדיט תמונה: גיל דוד

מעל ל-3,000 מילואמיניקים ומילואמניקיות צפויים לגדוש היום (ב') את האנגר 11 בתל אביב באירוע שיא בו תושק קהילת המילואימניקים מבית תנועת "נפגשים".

כזכור, בשבועיים האחרונים המילואימניקים חילקו אלפי "צווי 8 לאחדות" בכל רחבי הארץ ובין השאר השתתפו ביוזמה ברוכה זו עשרות שרים וח"כים מכלל המפלגות השונות.
בין החותמים: יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, שאירח את המילואימניקים בלשכתו לפגישה ארוכה, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, השר יצחק ווסראלוף מעוצמה יהודית, השר לשעבר ח"כ מתן כהנא מהמחנה הממלכתי, ח"כ יוראי הרצנו מיש עתיד , ח"כ ארז מלול מש"ס, ח"כ משה סעדה מהליכוד, ח"כ יצחק קרויזר מעוצמה יהודית ח"כ מיכל וולדיגר וח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית ועוד רבים.

כעת, לאחר שקהילת המילואימניקים בנתה תכניות לתמיכה מגוונת במשרתים: סיוע לעצמאים, סיוע למחפשי עבודה, ליווי נפשי ומשפחתי ועוד,
( ניתן להנות מהסיוע באתר "קהילת המילואים של ישראל- סיוע")
מתמקדים בקהילת המילואימניקים בצעד הבא- הקמת קהילות מילואימניקים ברחבי הארץ במטרה להלחם על האחדות בין חלקי העם!

תנועת "נפגשים" הוקמה בשנת 2021 בזמן מגפת הקורונה ומאז הפכה לאחת מהתנועות החברתיות הא-פוליטית הגדולות והמשמעותיות בישראל. מטרתה של התנועה היא להפגיש בין חלקי העם, לאחות את הקרע בחברה הישראלית, ולבנות מנהיגות צעירה שתאחד ותייצר אתוס ישראלי- יהודי משותף.

האירוע מחר בהאנגר 11, מתקיים כחלק מקמפיין מימון המונים לטובת בניית קהילת המילואימים של ישראל הפועלת ברחבי הארץ בכדי להוקיר את משרתי המילואים ולדאוג לרווחתם, ובמטרה להמשיך את רוח האחדות הגדולה איתה יצאו עשרות אלפי לוחמים משדה הקרב אל תוך החיים האזרחיים.

דני גודמן לוחם מילואים אמר: "תחושות האחדות שחווינו כולנו בשדה הקרב בצפון או בגבאליה חייבת להימשך גם לחיים האזרחיים שלנו. אסור לנו לחזור ל06.10 ואנו נעשה הכל כדי למנוע מהשיח המפלג לחזור לכותרות ".

מובילי הקהילה ומיזם "צו 8 לאחדות" מוסרים כי בימים בהם סוגיית חוק הגיוס עולה שוב ושוב, והקרע בעם חלילה מאיים לשוב,
יש לייצר חזית איתנה ואחידה שמתחייבת כי במקביל לקידום מתווה גיוס רחב, על כל אזרח החובה להתגייס בצו 8 לאחדות, להלחם על האחדות ולעשות הכל כדי לא להקרע חלילה ל2 מחנות בעיצומה של המלחמה, מציאות שתסכן את קיומנו ועתידנו.

דוד סלומון, מייסד תנועת נפגשים וקהילת המילואימניקים אמר: " בשבעה באוקטובר מאות אלפי מילואימניקים יצאו כדי להילחם על הבית. הם פגשו שם את כל חלקי עם ישראל על שלל גווניו ואנשיו. את הרוח הגדולה הזו אנחנו נעביר הלאה לכל חלקי עם ישראל. מחר, באירוע משותף עם עמותת ישראליז, תושק לציבור הרחב קהילת המילואימניקים הגדולה והמשמועית בישראל שתמשיך את רוח החיבור הגדולה לה זכינו בזמן השירות, גם לתוככי החברה הישראלית כולה ותדאג לייקר את מעמד המילואימניקים ולסייע להם ולמשפחותיהם ".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

ראשון לציון מתרחקת מתחבורה בשבת

בדרך למהפכה באיתור סרטן שלפוחי השתן

חסין מוות? ה״משטובות״ משתוללות בשטחים

"עוטפים באהבה" – תערוכה חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון בנתב״ג

יהלום לא מלוטש: הפתעות במסחר ביהלומים

הצפון נפרד מארז: האירוע שהתקיים על שפת הכנרת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן