19.07.2024 | 00:23

קרדיט תמונה: ללא

גאווה: כך תל אביב ציינה את היום המיוחד

עיריית תל אביב-יפו מציינת את יום הנראות הטרנסית במרכז הגאה העירוני החדש ומשיקה שירותים רב-מגדריים

קרדיט תמונה: ללא

ביום ראשון, 31 במרץ, יצוין במרכז הגאה החדש של עיריית תל אביב-יפו יום הנראות הטרנסית בשיתוף הרשות לחוסן ושוויון חברתי. השנה ילבש המרכז חג ויציין את היום באירוע גדול מהרגיל, אשר יכלול הרצאות, סדנאות, יריד אמנים מהקהילה, וכמובן את הטקס המסורתי.

 

יום הנראות הטרנסית (Trans Day of Visibility) הוא יום המציין את קיומם ונוכחותם של אנשים טרנסג'נדרים בעולם. מטרת היום היא להעלות למודעות את ההצלחות של הקהילה הטרנסית, לצד האתגרים והקשיים שמתגלים במציאות היומיומית שלה, מתוך רצון לקדם שוויון והכרה הן בקרב הקהילה והן בקרב החברה כולה.

אז מה יהיה לנו שם?

* פאנלים לבחירה: זכויות בביטוח פרטי וניתוחים בתאילנד | פאנל הורות טרנסג'נדרית
הרצאה וחוויה אישית: ניתוח תחתון לגברים | הרצאה ופאנל זכויות בעבודה
* סדנאות לבחירה: איפור | ווגינג | כיתת אמן – קולנוע
* טקס יום הנראות בהנחיית ג'סיקה ואן דה רוברט וג׳וני אילתי הכולל הוקרה ליקירי ויקירות הקהילה בתחומי עשייה שונים ויכלול מופע "קוויר גאלה" שווה במיוחד

 

סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק הקהילה הגאה, מיטל להבי: "יום הנראות הטרנסית מאפשר לנו להמחיש את הדרך שעברנו בגאווה ולהביט קדימה אל מימוש מעשי של הייצוג הרחב והשוויוני יותר למגוון הזהויות הקיימות בקהילה בכל עמדות המפתח, במשרות עירוניות מגוונות ואף ברחובות בטוחים, מזמינים ומוארים לכלל האוכלוסיות בעיר. אנחנו, בעיריית תל אביב-יפו, מחויבים לקדם נראות טרנסית בכל דרך אפשרית כי זו העוצמה שלנו כעיר פלורליסטית, מגווונת ומחבקת".

 

בתוך כך, השיקה עיריית תל אביב-יפו מענה חיוני וייחודי נוסף על מנת להקל על הקהילה הטרנסית בעיר, ולראשונה הוצבו שירותים ציבוריים רב מגדריים בבנייני עיריית תל אביב-יפו.

בנוסף, הנחיות תכנון של שירותים רב מגדריים נכנסו לכלל הפרוגרמות של מוסדות הקהילה והחינוך בעיריית תל-אביב-יפו. החלטה זו נותנת מענה למי שזהותם המגדרית אינה דיכוטומית ולאלו שנמצאים על הרצף המגדרי ואשר עבורם תאי שירותים עלולים להוות אתר להצקות או התייחסויות לא מכבדות.

שילובם ההכרחי של שירותים רב מגדריים במבני הציבור העירוניים הינו חלק ממימוש השאיפה של עיריית תל אביב- יפו ליצירת מרחב בטוח ושוויוני בעיר ועוד צעד היוצא לפועל בשטח כחלק מהתכנית האסטרטגית "עיר שווה" לקידום שוויון מגדרי של עיריית תל-אביב-יפו.

 

זהו מהלך נוסף שמצטרף למענים הרבים והמגוונים של עיריית תל אביב-יפו לקהילה הטרנסית, שתל אביב-יפו היא ביתה הטבעי:

· בשלוש השנים האחרונות מובילה העירייה מהלך ייחודי, במסגרתו הוכשרו עשרות נשים טרנסיות לעבודה והועסקו והשתלבו ביחידות העירייה השונות.

· מענים ייעודיים לקהילה הטרנסית במרכז הגאה – "פרויקט לולה" לנשים טרנסיות ו"פרויקט מאיר" לגברים טרנסים – מנטורינג, מיצוי זכויות, ליווי תעסוקתי, קבוצות חברתיות, קורס מקצועיים ועוד.

· ציון אירועי הקהילה: יום הנראות הטרנסית, יום הזיכרון הטרנסי, ארוחה מסורתית במסגרת אירועי הגאווה ועוד.

· תמיכות בארגוני הקהילה הטרנסית הפועלים בעיר.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן