18.07.2024 | 15:06

קרדיט תמונה: unsplash

הסוף לחלוקת הסיגריות לילדים? הקריאה לאנשי הציבור

האגודה למלחמה בסרטן קוראת לאנשי ציבור להימנע מחלוקת סיגריות לילדים בפורים

קרדיט תמונה: unsplash

לקראת החג, האגודה למלחמה בסרטן יוצאת בקריאה לאנשי ציבור בישראל, להימנע מחלוקת סיגריות לילדים באירועי פורים. באגודה למלחמה בסרטן מסבירים כי: "על אנשי ציבור מוטלת אחריות כבדה המחייבת אותם לפעול ככל יכולתם למנוע את המשך תופעת העישון החמורה בחג הפורים. חיוני להבין כי אפילו התנסות חד פעמית בסיגריות רגילות או סיגריות אלקטרוניות בקרב ילדים ובני נוער היא מדרון חלקלק ולמעשה שער כניסה מסוכן לעולם העישון הקבוע על כל נזקיו החמורים לבריאות. הגיל הצעיר פגיע מבחינה פיזיולוגית ופסיכולוגית להתחלת עישון מכיוון שהמוח עדיין נמצא בתהליך של התפתחות ותהליכי למידה. זאת הסיבה שהתמכרות למוצרי עישון כמו סיגריות וסיגריות אלקטרוניות שהיא סוג של למידה של מנהג חדש, היא מהירה יותר וחזקה יותר בגיל הזה".

עוד מציינים באגודה למלחמה בסרטן כי: "בעשן הסיגריות יש כ- 7,000 כימיקלים שונים, בהם כ- 350 חומרים רעילים שהשפעתם ניכרת במערכות גוף שונות וכ- 70 מהם ידועים כחומרים מסרטנים כגון בנזן, פורמלין, קדמיום, בנזופירן, עטרן, כך שלמעשה לתת לילד סיגריה בפורים זה כמו לחלק דוגמית של רעל עכברים".

באגודה מדגישים כי "כמעט בכל שעה מת אדם בישראל כתוצאה ממחלות שנגרמות מעישון אקטיבי או פסיבי. עישון גורם למחלות סרטן, מחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת ומחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD), הכוללת אמפיזמה וברונכיטיס כרונית. עישון גם מגביר את הסיכון לשחפת, למחלות עיניים, לבעיות במערכת החיסון ולדלקת מפרקים שגרונית. עישון הוא גורם ידוע לאימפוטנציה אצל גברים ולבעיות פוריות אצל נשים".

באשר לסיגריות אלקטרוניות מדגישים באגודה למלחמה בסרטן כי: "בגלל המראה הצבעוני והריח המתוק, במקרים רבים הילדים, בני הנוער וגם ההורים לא מבינים שסיגריה אלקטרונית עלולה לגרום לנזקים בריאותיים משמעותיים ולתלות פיזית ונפשית. לכן אנו מדגישים כי מדובר בהתמכרות למוצר עישון מסוכן לבריאות".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן