12.07.2024 | 21:49

קרדיט תמונה: ללא

ראש הישיבה: "לצאת מיד למלחמה מוחלטת"

בעקבות המטענים שמופעלים בשבועות האחרונים כנגד כוחות צה"ל ואזרחים בצפון השומרון קוראים בישיבת חומש לפעול בנושא.

קרדיט תמונה: ללא

הרב אלשימע כהן, ראש ישיבת חומש, קורא לממשלת ישראל ולמערכת הביטחון לצאת למלחמה גם על צפון השומרון. דבריו של הרב אלישמע מגיעים על רקע עליית מדרגה באירועי הטרור נגד חיילים ואזרחים בצפון השומרון בשבועות האחרונים, הכוללים הפעלת מטעני חבלה על רכבים הנעים בציר. לדברי הרב אלישמע אסור לחזור על הטעות שהייתה בעזה גם בצפון השומרון, אלא צריך להתעורר כבר כעת אל מול הטרור ההולך וגובר.

"המצב הזה הוא לא דבר חדש", מסביר הרב אלישמע. לדברי הרב, "יש לנו פה בחודשים האחרונים מטענים על הדרך, ורק לפני כחודש תלמידים שלנו שנסעו מחומש לשבי שומרון, התפוצץ עליהם מטען ובנס גדול יצאו משם האברכים שלמים ובריאים. הדבר הזה הוא נורא. זו עליית מדרגה חמורה ביותר שקוראת פה בשומרון, ובחומש בפרט. אסור למדינת ישראל לעצום את העיניים. המחשבה שאנחנו יכולים להמשיך כאילו המלחמה היא רק בעזה אבל פה הכל ממשיך כרגיל, זו טעות".

"המחבלים פה גם כן מתעצמים וקם פה סוג של צבא של האויבים שלנו, והדבר הזה מחייב אותנו לצאת למלחמה מוחלטת. להשמיד את כל הטרור ואת כל הצבא הזה שמתקומם פה נגדנו. המחשבה הזאת שנוכל לטפל בבעיות רק אחרי איזשהו פיגוע, ולחפש מחבל פה ומחבל שם, זו טעות. זו המשך של הטעות שטעינו בעזה. אם אנחנו לא רוצים חס ושלום להגיע ליום שיהיה פה טבח המוני, אנחנו צריכים היום לצאת מיד למלחמה מוחלטת, ושאף אחד לא יעז להרים את ראש נגד עם ישראל ומדינת ישראל", אומר הרב אלישמע.

כאמור, דבריו של הרב אלישמע מגיעים על רקע עליית מדרגה בחומרת הפיגועים באזור. בשבוע שעבר, מחבלים פתחו באש לעבר עמדה צבאית הממוקמת בחומש, וכאשר כוחות צה"ל החלו במרדף אחרי המחבלים הופעל נגדם מטען, מה שהוביל לפציעתם של חיילים נוספים. מטען זה מצטרף למטענים נוספים שהופעלו בשבועות האחרונים נגד חיילים המשרתים במקום וכנגד תלמידי הישיבה שנוסעים בדרך לשבי שומרון.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן