12.04.2024 | 18:00

קרדיט תמונה: unsplash

מהים חזרה למדינה: הצעד של נמל אשדוד

דירקטוריון נמל אשדוד אישר היום חלוקת דיבידנד למדינה בסכום של כ- 270 מליון ש"ח

קרדיט תמונה: unsplash

דירקטוריון נמל אשדוד אישר ביום 12 למרץ 2024 את הדו"חות הכספיים לשנת 2023 ובמסגרתם חלוקת דיבידנדים למדינה וזאת בהמשך להחלטת הממשלה ובהמשך לפניית רשות החברות הממשלתיות.

דירקטוריון החברה החליט לאשר חלוקת דיבידנד מיוחד של 150 מליון שח מרווחי החברה הצבורים ובנוסף דיבידנד 120 מליון שח בגין שנים 2019,2020, 2023. סה"כ מועבר למדינה בעשור האחרון דיבידנד של מעל למיליארד שקל.

חלוקת הדיבידנדים מתבצעת למרות התחרות הגוברת בתחום הנמלים ובעיצומה של מלחמת חרבות ברזל, אשר לה השפעה עמוקה על המשק הישראלי כולו ועל תחום הנמלים בפרט.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא״ל (במיל׳) מירי רגב: ״נמל אשדוד הוא מהנמלים החזקים והרווחיים בישראל, השומר על תפקוד רציף ויעיל בכל מצב, לרבות בתקופה קשה ומורכבת של מלחמת חרבות ברזל. מאות מיליוני השקלים המועברים לרווחת כלל אזרחי ישראל מדי שנה כדיבידנד הם ההוכחה הטובה ביותר לתחרות הבריאה בין הנמלים, אשר תורמת לניהול יעיל וחסכוני של כל אחד מהם. משרד התחבורה בראשותי ימשיך להשקיע בפיתוח הנמלים, המשמשים כשער הכניסה העיקרי של כל הסחורות המיובאות לישראל, ובפיתוח תשתיות דרכי הגישה והמסילות המחברים אותם לכל חלקי הארץ."
דודי אמסלם השר לשיתוף פעולה אזורי והממונה על רשות החברות :"אני גאה בכל עובדות ועובדי נמל אשדוד על ההשקעה, המסירות והרווחיות.
יישר כוח לדירקטוריון החברה שממשיך לחלק דיבידנדים נאים ולהעשיר את קופת אוצר המדינה במאות מיליוני שקלים, סכומים יפים שודאי שיש למדינת ישראל במה להשקיע אותם בתקופה זו.
נמל אשדוד הוא דוגמא ומופת לניהול מקצועי ומניב, ויש לברך ולהודות לכל העושים במלאכה."

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

ראשון לציון מתרחקת מתחבורה בשבת

בדרך למהפכה באיתור סרטן שלפוחי השתן

חסין מוות? ה״משטובות״ משתוללות בשטחים

"עוטפים באהבה" – תערוכה חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון בנתב״ג

יהלום לא מלוטש: הפתעות במסחר ביהלומים

הצפון נפרד מארז: האירוע שהתקיים על שפת הכנרת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן