12.07.2024 | 19:49

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

אין לכם קליטה? חברות הסלולר משלמות על זה

לראשונה: משרד התקשורת הודיע על כוונתו להטיל עיצום כספי על חברות הסלולר בסך כ-9 מיליון ₪

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

החברות הפרו את הוראות הרישיון המחייבות כיסוי סלולרי בדור 4 של 95% משטח יישוב או תוואי כביש

בין המקומות בהם התגלו הפרות: יטבתה, מג'דל-שמס, חצרים ועוד

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "משרד התקשורת לא הטיל עיצומים מעולם(!) על חברות הסלולר עקב אי עמידה בתנאי הרישיון.
קיבלתי את משרד התקשורת מקודמי כשמדינת ישראל מדורגת במקום 73 בעולם לצד מדינות עולם שלישי. לא עוד. אני מחוייב לשיפור תשתיות הסלולר באופן משמעותי בשנים הקרובות, החל בשנת 2024 – שנה שהגדרתי כ"שנת הסלולר".
יחד עם הגברת הפיקוח, נמשיך להיערך ולקדם ביתר שאת את העיבוי האנרגטי למצבי חירום, ולהאיץ את מסקנות הצוות הבינמשרדי שהקמתי לתשתיות תקשורת סלולרית מתקדמות בכל הארץ, כולל הסרת חסמים וסיוע ככל הניתן לחברות התקשורת בפרישת התשתיות".

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש: "הפרת חובת הכיסוי היא הפרה חמורה ומהווה פגיעה ישירה בשירותים לציבור. המשרד ימשיך לפקח על עמידות החברות בהוראות החלות עליהן לעניין הכיסוי והקליטה בכל הארץ, וככל שיעלה הצורך יבחן חשש להפרות נוספות וינקטו הליכי אכיפה".
__
משרד התקשורת הודיע היום (א') במכתבה של מנכ"לית המשרד, על כוונתו להטיל עיצומים על חברות הסלולר פלאפון, פרטנר, סלקום, הוט מובייל ווויקום בסכום כולל של 8.7 מיליון ₪, עקב הפרת הוראות הרישיון שלהן המחייבות כיסוי סלולרי בדור 4 ב-95% משטח יישוב או תוואי כביש.
מדובר בהליך אכיפה ראשון מסוגו. כוונת המשרד להטיל עיצומים כספיים על החברות מתבססת על דיווחים שהעבירו חברות הסלולר עצמן למשרד התקשורת בשנה שעברה, מהם עלה כי הן אינן עומדות בחובות הרישיון באזורים שונים.
בין היישובים בהם התגלו הפרות בחברות השונות נמצאים יטבתה, צופר, מג'דל-שמס, דריג'את, דורות, אחיטוב, חצרים, כאוכב אבו אל-היג'א ושושנת העמקים. כמו כן, נמצאו הפרות אצל חלק מהחברות בכבישים 10, 227, 171, ו-999.
שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי הגדיר את שנת 2024 כשנת הכיסוי הסלולרי, בה הפעילות סביב הנושא תתעצם בפרישת תשתיות ובפתיחת שוק הסלולר לתחרות.
משרד התקשורת ממשיך לפעול במגוון דרכים ולפקח על חברות הסלולר על מנת להגביר את הקליטה הסלולרית בכל רחבי הארץ.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן