18.07.2024 | 22:52

קרדיט תמונה: unsplash

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

הממשלה אישרה- 170 מיליון יוקצו לתוכנית לעידוד עלייה וקליטה

קרדיט תמונה: unsplash

בישיבת הממשלה אושרה תוכנית ״אף על פי כן״ שהציג שר העלייה והקליטה, אופיר סופר ומטרתה לעודד עליית יהודי התפוצות וקליטתם בישראל ברקע מלחמת ״חרבות ברזל״.

במסגרת התוכנית שהוצגה בשבוע שעבר במסיבת עיתונאים ע״י שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳, שר העלייה והקליטה, אופיר סופר ויו״ר הסוכנות היהודית, האלוף במיל׳ דורון אלמוג, יינתן מענה לעולים בכל תחומי החיים. החל מסיוע נרחב בשכר הדירה, תוך מתן עדיפות למגורי עולים בנגב ובגליל, ועד סיוע נרחב לסטודנטים עולים על ידי מימון תואר, סיוע בשכר דירה ומעטפת מלאה הכוללת לימודי שנה ראשונה בשפת אם. בנוסף, התוכנית כוללת תגבור דיגיטלי ללימודי השפה העברית, מעטפת קהילתית וליווי עולים החל משלב פתיחת תיק העלייה ועד לרגע העלייה ולאורך תקופת השתלבותם בישראל.

על פי נתוני משרד התפוצות, ההסתדרות הציונית העולמית והסוכנות היהודית, נרשם בחודשים האחרונים זינוק של מאות אחוזים בהיקף האירועים האנטישמיים באירופה ובצפון אמריקה. יחד עם זאת, יש רצון גדול של הקהילות היהודיות בתפוצות לעמוד לימין מדינת ישראל. מאז תחילת המלחמה, חלה עלייה של למעלה מ-300% בפתיחת תיקי העלייה בצרפת, למעלה מ-100% בארה"ב, 150% בקנדה וכ-40% בבריטניה – כך על פי נתוני הסוכנות היהודית. מאז ה-7 באוקטובר עלו למדינת ישראל קרוב ל-7,000 עולים חדשים ממגוון מדינות, חלקם צעירים שהגיעו על מנת להתגייס לשירות משמעותי בצה"ל ואף הורים ללוחמים שנפלו בהגנה על המולדת.

שר העלייה והקליטה, אופיר סופר אמר בישיבת הממשלה: ״במשרד העליה והקליטה חשים יותר מתמיד הבעת הזדהות מדהימה בשעה גורלית זו למדינת ישראל- נוכח המלחמה ואתגריה.

אני שמח, נרגש וגאה שאנחנו יוצאים לדרך עם תוכנית עלייה וקליטה רחבה, חשובה ומשמעותית מאוד ששמה דגש על חיזוק עוטף ישראל, בגליל, בנגב וביהודה ושומרון ועל עידוד משפחות צעירות וסטודנטים לקבוע את ביתם כאן בישראל. בעזרת התוכנית שהעברנו בממשלה ויחד עם תוכניות נוספות שפרסמנו לטובת העולים החדשים אני סמוך ובטוח שנסייע ליהודים רבים להגיע למדינת ישראל, להשתלב בחיי התעסוקה והחברה ולחזק את הבית הלאומי של כולנו.

אני מודה לראש הממשלה ולשר האוצר על התמיכה החשובה בתוכנית. מאז הקמתה מדינת ישראל מעודדת וקולטת עלייה מתוך הערך הציוני הכי עמוק שלנו ולכן- אף על פי כן, דווקא עכשיו, עולים לישראל.״

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן