10.07.2024 | 14:21

קרדיט תמונה: unsplash

לא מתקפים כרטיס! התופעה שמטרידה את משרד התחבורה

20%-30% מהמשתמשים בתחבורה ציבורית אינם משלמים על הנסיעה

קרדיט תמונה: unsplash

משרד התחבורה בוועדת החוקה: 20%-30% מהמשתמשים בתחבורה ציבורית אינם משלמים על הנסיעה; העלות למדינה מוערכת בכ-300 מיליון ₪

ועדת החוקה קיימה היום (ב') דיון לבקשת שליש מחברי הוועדה על מתן קנסות לקטינים. את הדיון יזמו הח"כים משה סעדה, מתן כהנא, טלי גוטליב, יצחק קרויזר, אברהם בצלאל וארז מלול.

מ"מ היו"ר, ח"כ משה סעדה: "הנושא הגיע אלי בעקבות סיפור של אבא לילד בן 13 שנסע באוטובוס ולא תיקף את הרב-קו. הוא לא קיבל דוח ואחרי מספר חודשים האב מקבל תביעה מההוצאה לפועל ללא אפשרות לערער. באגד לא איפשרו לו להגיש השגה. ב-2022 הייתה טיוטת הצ"ח המחייבת לשלוח להורים מכתב המיידע כשיש דוח והיא לא התקבלה. אסור לנו להיות אטומים אחד לשני".

עו״ד עופר לוי ממשרד התחבורה: "20%-30% מהמשתמשים בתחב״צ אינם משלמים על הנסיעה. זו לא רק פגיעה בקופת המדינה אלא גם בציבור כשהכסף אמור לחזור בהשקעה לציבור. במטרה לעורר מודעות לנושא הפצנו נוהל חדש שייכנס לתוקף בקרוב. מי שלא משלם חייב בתשלום תעריף מוגדל. אם זה קטין עד גיל 12 הוא לא חייב בתעריף מוגדל אלא אם הוא מלווה בנוסע מבוגר ועליו יהיה התעריף המוגדל. הורנו לבקרים, שברגע שהם משיתים את התעריף המוגדל על קטין, הם יהיו מחויבים לבקש טלפון של ההורה כדי לידע אותו".

ח״כ טלי גוטליב: "פוטנציאל הנזק מגיע ל-300 מיליון ₪ בשנה, כיום יש פרצה קוראת לגנב בעוד שבעבר הנוסע היה מתקף בכניסה. קשה לי עם זה שהמדינה מעמיסה על ההורים את הקנס. אני לא מוכנה שהורה יקבל צו של הוצאה לפועל בגלל דוח לילד. למדינה יש כוח בריוני אל מול האזרח, שעלינו לווסת".

מ"מ היו"ר ח"כ סעדה אמר כי יפנה בבקשה לקבוע דיון המשך

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן