21.02.2024 | 11:06

קרדיט תמונה: יחצ

מנהלי גבעת התחמושת באו לפגוש את השר – ואז קרה הדבר הבא

השר פרוש נפגש עם מנהלי גבעת התחמושת וקבע כי משרד ירושלים יתקצב את המרכז בכ-2 מיליון ש"ח

קרדיט תמונה: יחצ

 

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, נפגש היום (שני) עם מנכ"ל המרכז למורשת ששת הימים בגבעת התחמושת, מר כתרי מעוז, ויו"ר מועצת המנהלים, מר מנחם לנדאו, וסיכם איתם כי משרד ירושלים ומסורת ישראל יפעל באופן מיידי בכדי להעביר את התקציב הנדרש להמשך פעילות המקום במהלך שנת 2024.

בפגישה בהשתתפות מנכ"ל המשרד, אסף יזדי, הבהיר השר כי הנחה כבר אתמול את הדרג המקצועי במשרדו לבחון כיצד ניתן במהירות האפשרית להסיט את התקציב הנדרש ולהעבירו לידי המרכז, בכדי שאיום הסגירה יוסר מסדר היום.

על פי הסיכום בפגישה, כחצי מיליון שקל מתקציבים שהוקצו לפעילות של משרד ירושלים ומסורת ישראל באמצעות מרכז גבעת התחמושת, יוסטו לפעילות השוטפת. בנוסף, המשרד יעביר בקרוב תקציב נוסף של מיליון וחצי ש"ח לפעילות שתאפשר את פתיחת המקום לכל אורך השנה.

השר פרוש אמר בסיכום הפגישה: "מרכז גבעת התחמושת הוא חלק בלתי נפרד מהמורשת הירושלמית של אחרי מלחמת ששת הימים, והמצב בו גוף כל כך חשוב נמצא בסכנת סגירה מקוממת. אסור שגוף כזה יישאר ללא אבא ממשלתי ואני מצפה שהדיון הפוליטי בעניינו יסתיים בהקדם".

"כפתרון ביניים נעביר כעת את התקציב הבסיסי לאתר, ואבחן בתקופה הקרובה בשיתוף פעולה בין משרדי ואנשי המרכז כיצד ניתן להדק את העבודה המשותפת ביננו בכדי שהמקום יחזור לשגשג כפי שהיה במשך עשרות שנים", דברי השר פרוש.

מנכ"ל המרכז למורשת ששת הימים בגבעת התחמושת, כתרי מעוז: "מבקש להודות לשר פרוש, למשרד ירושלים ולמנכ"ל אסף יזדי שנזעקו מיד כששמעו את הידיעה להציע עזרה מידית. האתגר הוא בבירוקרטיה של משרד רה"מ. שתי מכשלות שחייבים לעקוף, הראשונה החזרת בסיס התקציב ל- 6 מליון ש"ח כדי שלא נקלע בעתיד למצב דומה, והשניה טיפול מיידי במינוי דירקטורים לתאגיד – שללא כך חוקית אין דרך לאשר העברת כספים. לשני אתגרים אלה נענה משרד ירושלים ומתגייס מיד לעזרתנו ועל כך תודה עמוקה ממני ומכל לוחמי ששת הימים בפרט ועם ישראל בכלל".

יו"ר מועצת המנהלים בגבעת התחמושת, מנחם לנדאו: "מצטרף לתודות ומעריך מאד את ההתגייסות לעשייה. אני רוצה להזכיר לכולנו שבהסכם הקואליציוני שנחתם היינו אמורים להיות במשרד ירושלים והוא לא מומש. אנו חייבים שר ממונה שיתן את הגיבוי למעשים הנפלאים שנעשים בגבעת התחמושת ולנוכח המלחמה האחרונה זה האתר שמיצג גבורה ועל ברכיו מתחנכים עשרות אלפי חיילים שבימים אלה ממש נלחמים על בטחונה של המדינה".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן