12.07.2024 | 21:27

קרדיט תמונה: ללא

המשרד הממשלתי שזורק פירורים לפריפריה

המשרד להגנת הסביבה, בראשות השרה להגנת הסביבה עידית סילמן, מקצה 25 מיליון שקל למטרות סביבתיות בפריפריה

קרדיט תמונה: ללא

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "המשרד להגנת הסביבה מקדם את מיחזור מכלי המשקה בפיקדון בישראל ויקצה 20 מיליון שקל לתמיכה ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות מדירוג פריפריאלי 1-5 לרכישות מכונות אוטומטיות להחזרת מכלי משקה למיחזור תמורת פיקדון; עוד אושר בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת תקציב בהיקף של 5 מיליון שקל שיעביר המשרד להגנת הסביבה לתמיכה בפיתוח ובשיקום שטחים פרטיים פתוחים באופן סביבתי בעיר שדרות, במסגרת תוכנית "דרום ירוק" של המשרד"

"הוספת מכונות אוטומטיות בפריסה ארצית רחבה תקל על הציבור להחזיר את מכלי המשקה, לקבל כספי הפיקדון חזרה ותשפר את המנגנון כולו. בכך נקדם את האיסוף והמיחזור במדינת ישראל. בוועדת הפנים והגנת הסביבה אישרנו היום גם הוצאה לפועל של נדבך משמעותי בעיר שדרות, הכולל תמיכה בשיקום שכונות סביבתי בעיר. אנחנו מחויבים להוביל את שדרות ואת חבל הארץ היפה, חבל תקומה, לשיקום ולהתחדשות ולהצמיח תקווה מתוך ההריסות וההרס, וביחד ננצח"

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה גיא סמט: "הגדלת האיסוף והמיחזור של מכלי משקה באמצעות פריסה רחבה של מכונות אוטומטיות בפריפריה הגיאוגרפית של ישראל תסייע בהרחבת מעגל המכלים הנקיים הנאספים לטובת קידום המיחזור של מכלי המשקה בכל רחבי הארץ. פרויקט זה הוא חלוץ מבחינת המשרד לקראת הרחבה למקומות נוספים בארץ"

ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ יעקב אשר, אישרה היום (ב') שתי הקצאות מקרן הניקיון לבקשת המשרד להגנת הסביבה בראשות השרה עידית סילמן. הקרן אישרה הקצאת 20 מיליון שקל מקרן הניקיון לתמיכת המשרד להגנת הסביבה ברשויות המקומיות ומועצות אזוריות מדירוג 1-5 לפי מדד הפריפריאליות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבמסגרתה יתמוך המשרד להגנת הסביבה ברשויות המקומיות ומועצות אזוריות ברכישת כ-140 מכונות אוטומטיות לאיסוף מכלי בעלות כוללת של 20 מיליון שקל, לטובת יישום חוק הפיקדון. התמיכה היא בפרויקט ראשוני זה, שיהווה חלוץ וניסוי לקראת הרחבה אפשרית. בנוסף, אושרה תמיכת המשרד בהיקף של 5 מיליון שקל המיועדים לשיקום שטחים פרטיים פתוחים בעיר שדרות – שיקום שכונות סביבתי.

מכונות אוטומטיות להחזקת מכלי משקה: כפי שאושר בוועדה, 20 מיליון שקל יועברו לטובת יישום חוק הפיקדון באמצעות תמיכה ברשויות מדירוג פריפריאלי 1-5 לטובת רכישת מכונות אוטומטיות לאיסוף מכלי משקה. חוק הפיקדון הורחב למכלי משקה גדולים בדצמבר 2021. הצורך בהגברת הנגישות להחזרת מכלי משקה ריקים ובפרט באזורי הפריפריה הגאוגרפית גובר. פריסת כ-140 מכונות אוטומטיות לאיסוף מכלי משקה נוספים ברחבי הארץ תסייע באופן ישיר למימוש מדיניות המשרד להגנת הסביבה להגדלת האיסוף והמיחזור של מכלי משקה נקיים לטובת מיחזור עילי – מיחזור שמוביל ליצירת בקבוקים חדשים מבקבוקים המוחזרים לבתי העסק.

שיקום שכונות סביבתי בשדרות במסגרת תוכנית "דרום ירוק" של המשרד להגנת הסביבה: חצרות פרטיות משותפות בשיכונים רבים בעיר שדרות ראויות לתנופת פיתוח ושיקום עקב הזנחה או פגיעה. במסגרת תוכנית "דרום ירוק" של המשרד להגנת הסביבה, יעביר המשרד תוספת של 5 מיליון שקל נוספים לטובת שיקום סביבתי, הכולל: הרחבת הצומח והצללה, הקמת גינות קהילתיות, הסדרת תאורה וקירוי סולריים, פיתוח קהילתי וחוסן בדגש על נושאים סביבתיים ועוד. מנהלת תקומה תעביר לצורך תוכנית זו 5 מיליון שקל נוספים. בדיון לקח חלק גם אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, שחידד את חשיבות הפרויקט.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן