12.06.2024 | 18:33

קרדיט תמונה: דוד סקורי

גיבורים בחזית ובעורף: הפרס המרגש של ״אחים לנשק״

החמ"ל האזרחי- אחים לנשק קיבל את אות גיבורי העורף של המועצה הציונית בישראל

קרדיט תמונה: דוד סקורי

בפני הוועדה, בראשות מרים פרץ ובהשתתפות גדי ירקוני ועדי אלטושלר, הוצגו מאות מועמדים שהוגשו לקבלת הפרס ומתוכם נבחרו מי שפעילותם למען העורף הישראלי בזמן ימי המלחמה ראויה לציון ולשבח.

מיכל בייניש, מקבלת הפרס מטעם החמ"ל האזרחי של אחים לנשק: "אחרי למעלה ממאה ימים של עשייה בלתי פוסקת -בחינוך, בחקלאות, בתעשייה, לצד מיטות בתי החולים, במשקים, בשטחי הכינוס עם כוחותינו ובמרכזי המפונים- אני גאה לקבל את הפרס בשם המתנדבים הגיבורים שלנו. אני מודה למועצה הציונית וההסתדרות הציונית, ולחברי ועדת הפרס, שראו בנו ראויים ואפשרו לי באופן אישי לעצור רגע במעמד המכובד הזה, ולהבין את סדר הגודל של מה שעשינו בסיוע לעם ישראל".

"אל מול החושך הגדול של השבת הארורה ההיא, זכינו לראות את עם ישראל מתגייס לעמוד מאחורי כוחותינו בחזית. עשרות אלפי המתנדבים בחמ"ל האזרחי של אחים לנשק, ובחברה האזרחית כולה, הראו שהתעוררה כאן ישראל היפה, שיודעת להתייצב מאחורי הדגל שלנו- כתף אל כתף – למען חיילי צה"ל, המשפחות השכולות, משפחות החטופים והמפונים מביתם".

בין הזוכים באות גיבורי העורף: עומר אדם, יוסף חדאד, הבייביסיטריות, תמיר סטיינמן, גיא הוכמן, מסעדת האחים, לב אחד, זק"א, השומר החדש, ארגון ידידים, קהילת ביתא ישראל ובסמה ח׳יר.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן