16.06.2024 | 15:27

קרדיט תמונה: ללא

סופה על רקע המלחמה: ההיערכות

רשות ניקוז ונחלים כינרת ממשיכה את עבודות ההיערכות עם הזרימות בנחלים כתוצאה מהגשמים הרבים בחודשי החורף

קרדיט תמונה: ללא

רשות ניקוז ונחלים כינרת מבצעת עבודות תחזוקה והסדרת נחלים

בגליל העליון, גולן, בעמק הירדן ובגליל התחתון

 

על אף האתגרים והמגבלות בעקבות מלחמת 'חרבות ברזל' בחזית הצפונית, רשות ניקוז ונחלים כינרת ממשיכה את עבודות ההיערכות עם הזרימות בנחלים כתוצאה מהגשמים הרבים בחודשי החורף.

 

רשות ניקוז ונחלים כינרת ביצעה עבודות נרחבות באגן ההיקוות של הכינרת בגליל העליון, בגולן, עמק הירדן, בגליל התחתון ובשאר תחום פעילותה, כחלק מההתמודדות עם אירועי מזג אוויר קיצוניים, במטרה למנוע הצפות מהנחלים והגנה על שטחי מגורים, שטחי חקלאות ותשתיות באזור. פעילות התחזוקה בנחלים במרחב רשות ניקוז ונחלים כינרת מתפרסת ממטולה, אמירים, אלמגור, עין זיוון, יסוד המעלה, מלכיה, יישובי דרום הגולן, בקעת יבניאל ועוד. במסגרת העבודות בוצעו עבודות חפירה להוצאת סחף קרקע מהנחלים וייצוב הנדסי של גדות הנחלים, הוסדרו תעלות ניקוז אזוריות למניעת גלישה של נגר עילי, הותקנו מעבירי מים ומעבירים איריים (יציקת משטח בטון המשמש למעבר כלי רכב ולזרימת נגר עילי). כלל הפעולות בוצעו בהתאם להנחיות הביטחוניות של פיקוד העורף.

 

אושרי ילוז, מהנדס רשות ניקוז ונחלים כינרת: "הלחימה בצפון הארץ יצרה אתגרים חדשים עבורנו, והיא מקשה על המשך קיום עבודות בשטחים הפתוחים באזורי קו העימות. אך הגשמים וזרימות המים בנחלים אינם מפסיקים כתוצאה מהמצב הביטחוני, וכך גם אנחנו. ההיערכות לזרימות בחורף הן לפני תחילת החורף והן במהלכו נעשות בשיתוף פעולה עם משרד החקלאות, הרשויות המקומיות והמשקים החקלאיים באזור. רשות ניקוז ונחלים כינרת משקיעה משאבים רבים כדי למנוע מהגשמים העזים הצפויים בתקופה הקרובה מלהפוך לנזקים של ממש למקומות מגורים, לשדות חקלאיים ולתשתיות כמו כבישים, מדרכות, תעלות ניקוז וכדומה".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן