20.02.2024 | 23:42

קרדיט תמונה: ויקיפדיה. בית העירייה

סקר דרמטי בבחירות למועצת העיר בתל אביב

סקר דרמטי שבדק את ההצבעה למועצת העיר בתל אביב ותוצאותיו מגיעות לINI חושף: יש עתיד מתפוצצת. הפתעת הבחירות: מפלגת הצעירים

קרדיט תמונה: ויקיפדיה. בית העירייה

סקר דרמטי, שבוצע בדגימה דיגטלית על ידי סמס ובו השתתפו כ-850 משתתפים, בחן את ההצבעה למועצת העיר לקראת הבחירות הקרובות לעיריית תל אביב ומצא ממצאים דרמטיים. תוצאות הסקר הודלפו לאתרינו וכעת אנחנו חושפים את הנתונים.

 

על פי הסקר, מפלגת יש עתיד, בראשות אורנה ברביבאי מתפוצצת וצפויה להגיע להישג של לא פחות מ-8 מנדטים. ברביבאי נהנית מכך שבאופן עקבי, כבר שתי מערכות בחירות, סיעתו של המתמודד הדומיננטי מול חולדאי זוכה להיות מפלגה גדולה ביותר. כך קרה למפלגת רוב העיר של אסף זמיר בפעם הקודמת וגם למרצ של ניצן הורוביץ לפניה. החיבור של ברביבאי עם ברנד, ישראל ביתנו ויחד עם המותג המוכר של יש עתיד כנראה עושה את העבודה בכל הקשור לבחירות עבור המועצה (הסקר בחן את מועצת העיר בלבד ולא את ראשות העיר).

 

הפתעה נוספת בסקר היא מפלגת הצעירים, המפלגה שהחלה בקמפיין למען מילואימניקים בעיר, חילקה את תו המילואים, קראה לפטור מארנונה למשרתי מילואים ואף בלטה במאבקה למען חיי הלילה, ההורים הצעירים ובעלי העסקים – מצליחה להתברג בסקר הזה על שני מנדטים וממשיכה להראות עלייה עקבית בין כל סקר וסקר. על פי קצב העלייה של מפלגת הצעירים, המפלגה צפויה לעלות אף יותר ומתחילה להתברג כהפתעה הבחירות ולשון מאזניים עתידיים.

 

ראש העיר המכהן, רון חולדאי, עם רשימת תל אביב אחת ממשיך לשמור על כוחו עם שבעה מנדטים במועצת העיר בדיוק כפי שהיו לו בבחירות הקודמות, אך ההערכה בעיר היא כי יצבור תאוצה משמעותית לקראת סוף המערכת. זהו אחד הנתונים הגבוהים ביותר עבור מפלגתו של חולדאי בשלב כל כך מוקדם, שכן לרוב, היא מצליחה לצבור את רוב התאוצה סמוך למועד הבחירות. כמו חולדאי, מצליחות לשמור על כוחן גם מפלגת חילונים ירוקים, בראשות ראובן לדיאנסקי, ומפלגת מאמינים אשר שתיהן עומדות כעת על 2 מנדטים, בדיוק כמו בבחירות הקודמות.

 

סיעה שדווקא מתחזקת היא סיעת מרצ שעולה ל-4 מנדטים וזאת לאחר חיבורים מוצלחים עם תנועת ׳חוזה חדש׳ ועם מפלגת ׳ירוק במרכז׳. החיבורים עשו את שלהם בהצלחה והרשימה המאוחדת בהובלת סגנית ראש העיר, מיטל להבי, מתייצבת על ארבעה מנדטים. מפלגה נוספת שעל פי הסקר מצליחה להתחזק היא מפלגת הגימלאים שמחזיקה כיום בשני מנדטים וצפויה לעלות למנדט שלישי.

 

מי שעשויים להיות מאוכזבים הם מפלגת ׳כולנו העיר׳ שציפו להמשיך את ההישג של מפלגת ׳אנחנו העיר׳ שהביאה ארבעה מנדטים בראשות אסף הראל בסיבוב הקודם, אך על פי הסקר המפלגה, שהיא איחוד של מספר מפלגות, עומדת כעת על מנדט 1 בלבד. כמו כן, גם מפלגתו של יובל צלנר ׳תקווה חדשה לתל אביב׳ עומדת על מנדט אחד וגם מפלגת ש״ס שומרת על כוחה עם מנדט אחד בלבד.

 

 

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן