27.02.2024 | 10:54

קרדיט תמונה: ויקיפדיה. בית העירייה

סקר דרמטי בבחירות למועצת העיר תל אביב

סקר דרמטי שבדק את ההצבעה למועצת העיר בתל אביב ותוצאותיו מגיעות לINI חושף: יש עתיד מתפוצצת. הפתעת הבחירות: מפלגת הצעירים

קרדיט תמונה: ויקיפדיה. בית העירייה

סקר דרמטי שבוצע בתל אביב על ידי אחת מהרשימות ותוצאותיו הודלפו לאתר, מגלה תוצאות יוצאות דופן בבחירות למועצת העיר תל אביב. על פי הנתונים, מפלגת יש עתיד, מטעמה מתמודדת אורנה ברביבאי לראשות העיר, מגיעה למספר מושבים חריג של 8 מנדטים במועצת העיר. הדבר נובע ככל הנראה מהמותג החזק של יש עתיד ובנוסף לאור הצטרפות ישראל ביתנו, ציפי ברנד וכוחות נוספים וכמו כן, לאור המגמה ההיסטורית בתל אביב לפיה תמיד המועמד הדומיננטי המתחרה בחולדאי מצליח לסחוף אחריו גם הצבעה מאסיבית במועצה, כפי שהצליחו בסבבים הקודמים אסף זמיר לזכות בשישה מנדטים וכמוהו גם מרצ שהתמודדה תחת ניצן הורוביץ.

 

מיד אחריה מתברגת רשימת תל אביב אחת של רון חולדאי, ששומרת על כוחה ועומדת על שבעה מנדטים. חולדאי שיתחזק בדמויות כמו אסף זמיר וחן אריאלי ממשיך לשמור על כוחו. יש לציין כי הסקר בחן רק מועמד למועצת העיר ולא את המתרחש בבחירות לראשות העיר.

 

הפתעת הבחירות המסתמנת היא דווקא מפלגת הצעירים, מפלגת שהוקמה באופן רשמי רק שבוע לפני סגירת הרשימות ובה חברים חברי מועצת העיר, חן קראוס ואייל אקרמן. הרשימה, שנציגיה התמודדו בפעם שעברה בסיעת ׳רוב העיר׳ של אסף זמיר, מציגה חזון צעיר ותחת קמפיין: ״עכשיו תורנו״ שקורא לתת הזדמנות לצעירים מצליחה לסחוף אחריה כבר כשני מנדטים. הקמפיין הנוכחי של הסיעה שמתרכז בהטבות למילואימניקים כמו מהלך ׳תו המילואים לעסקים׳ זוכה לתשומת לב וניכר כי הצעירים בנסיקה וצפויים להיות הפתעת הבחירות ולקחת תפקיד משמעותי במועצת העיר.

 

עוד מפלגה שמתחזקת בסקרים היא מפלגת מרצ לאחר החיבור שעשתה עם מפלגת ׳ירוק במרכז׳ ועם תנועת ׳חוזה חדש׳, האיחוד מגדיל את כוחו ומתייצב לפי הסקר על ארבעה מנדטים. כמו מרצ, גם מפלגת הגימלאים מגדילה את כוחה על פי הסקר ועולה לשלושה מנדטים, לעומת שניים שיש לה כיום.

 

מי ששומרים על כוחם הם מפלגת ח״י – חילונים ירוקים, בראשות ראובן לדיאנסקי שמייצבת גם בסקר הזה על שני מנדטים וכמוהו גם סיעת מאמינים שמתייצבת על שני מנדטים כפי שהיא מחזיקה כיום.

 

מי שלא מצליחים להתרומם הם מפלגת כולנו העיר. על אף שציפו לשאוב את הקולות של מפלגת ׳אנחנו העיר׳ שהתמודדה בראשות אסף הראל בבחירות הקודמות, ניכר כי איחוד המפלגות מהשמאל לא מצליח להתרומם ליותר ממנדט אחד בסקר. כמוהם, גם יובל צלנר, שמתמודד לראשות העיר מטעם מפלגת ׳תקווה חדשה׳ מצליח להגיע למנדט אחד וכמוה גם רשימת ש״ס עם מנדט אחד לפי הסקר.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

אין אינטרנט? ההשפעות של המלחמה בים האדום

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן