21.02.2024 | 11:00

קרדיט תמונה: עיריית כרמיאל

האם העתיד של ישראל תלוי בכרמיאל?

כרמיאל נבחרה ע"י המשרד להגנת הסביבה להכנת תוכניות היערכות לשינוי אקלים

קרדיט תמונה: עיריית כרמיאל

מהמשרד להגנת הסביבה, נמסר השבוע על כך שהחליט לתמוך ב-8 רשויות מקומיות ובהן כרמיאל באמצעות ליווי של צוות מקצועי כדי לשפר את היערכותן למצבי חירום כתוצאה מאירועי אקלים קיצוניים ולחזק את החוסן הקהילתי בדגש על אוכלוסיות פגיעות. הכנת התוכנית תימשך כשנה ובמהלכה כל רשות שנבחרה תקבל ליווי של מרכז תכנון, שירכז את התכנון לאורך התהליך ויסייע בכתיבת והגשת תוכנית ההיערכות. בנוסף, התוכנית צפויה לסייע לרשות המקומית לזהות את הנושאים והנקודות שאותם הרשות צריכה לחזק ושבהם עליה לפעול.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי : "אני מברך על החלטת המשרד להגנת הסביבה ומודה לשרה להגנת הסביבה עידית סילמן על ההחלטה לתמוך ולכלול את כרמיאל כעיר המצויה בשלבי התפתחות מואצת בהכנת תוכניות היערכות לשינוי אקלים על מנת לשפר את היערכות העיר למצבי חירום כתוצאה מאירועי אקלים קיצוניים".

כרמיאל מצויה בשלבי התפתחות ומן הראוי לציין כי המועצה הארצית לתכנון ובנייה, אישרה לפני מספר חודשים לעיריית כרמיאל להמשיך את ההפקדה של תכנית המתאר של העיר עם תיקונים קטנים בלבד, שנערכה ע"י צוות בראשותו של אדריכל אורי מזור ממזור-פירשט אדריכלים ומתכנני ערים ומציעה תוספת של 70,000 תושבים, כאשר כיום מונה אוכלוסייתה של העיר כ-50,000 תושבים ושטח שיפוטה משתרע על כ-22,000 דונם.

התכנית, כוללת הקמת שתי שכונות חדשות במזרח העיר ובהן שכונת אריאל שרון שבהן ייבנו אלפי בתי אב. התכנית תגדיל את כמות יחידות הדיור בעיר בכ- 19,000 יחידות דיור נוספות, מתוכן כ 10,000 יח"ד בשכונת אריאל שרון ועוד כ- 9,000 יח"ד בהתחדשות עירונית במרקם השכונות הותיקות.

"לאור זאת", אמר ראש העיר משה קונינסקי , "אני משוכנע שתוכנית שכזו לשינוי האקלים, תגביר את חוסנה של העיר ותאפשר לנו להיות ערוכים ומוכנים גם לתרחישי מצבי קיצון אקלימיים הן ברמת הרשות, האוכלוסייה והפרט והן בייזום ובהובלת צעדים שיאזנו את הגידול הצפוי בפליטות גזי החממה לאור גידול האוכלוסייה והעלייה ברמת החיים בעיר".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן