25.02.2024 | 21:45

קרדיט תמונה: ניר שטיינברג

קריית מוצקין במחווה מרגשת בימים מאתגרים על רקע מלחמת ׳חרבות ברזל׳

יו״ר פורום קו העימות וראש מועצת מטה אשר, משה דוידוביץ׳ הודה לחיים צורי על המחווה״

קרדיט תמונה: ניר שטיינברג

משלחת בראשות דוידוביץ׳ וסגן ראש המועצה, אייל רייס, הגיעה היום בצהריים לקריית מוצקין, לשם הועתק בית הספר האיזורי סולם צור שעל גבול לבנון.

תלמידים שפונו מיישובים שונים על גבול הצפון במועצה האיזורית מטה זוכים לקבל הסעות ומגיעים ללמוד בבית הספר שנמצא מעתה בקריית מוצקין בשלוחת אלון.

ענת וייס, מנהלת שש שנתי של בית הספר: ״קיבלנו מעטפת חמה ורחבה כאן בקריית מוצקין. ישנם תלמידים אשר פונו מבתיהם לאזור טבריה, חיפה, מרחב חוף ומגיעים הנה בהסעות בכל בוקר רק בכדי ללמוד בקריית מוצקין עם יתר חבריהם. לא מובן מאליו האירוח והקליטה החמה״.

*ראש המועצה האזורית, משה דוידוביץ׳ המשמש גם כיו״ר פורום יישובי קו העימות: היה נחרץ ונקט בעמדה תקיפה מול הממשלה. ״אנחנו בצפון במלחמה על הבית. את הנחמה אני מוצא בעם ישראל. ומודה לחברי חיים צורי ולקריית מוצקין על הבית החם שפתחו לתלמידינו כאן בעירם. על זה נאמר כשהגלים מתגברים החזקים מתגלים״.
סגן ראש המועצה, אייל רייס: ״קריית מוצקין עשתה פה דבר ציוני גדול והקצתה לנו מתחם שלם של בית ספר עם כיתות לימוד ומרחבים שמאפשרים מפגש ולמידה משמעותית בשגרת מלחמה״.

חיים צורי: ״תושבי גבול הצפון הם אחינו ואחיותינו. מיד כששמעתי על המציאות הקשה עמה הם מתמודדים הצעתי להם להקים כאן את בית הספר. ביני לבין דוידוביץ׳ יש אחוות שריונרים מאז ולתמיד. בתקופה הזו עם ישראל חי ואנחנו כאן כדי לסייע אחד לשני ולתושבים המדהימים מגבול הצפון שהם כרגע במלחמה בחזית הצפונית״.

זו אינה המחווה היחידה של קריית מוצקין בימים אלו למען היישובים המפונים. עוד כ-100 ילדים מגילאי גן עד תיכון אשר פונו מבתיהם עם תחילת המלחמה, נקלטו במוסדות החינוך העירוניים כאשר משפחותיהם מתארחות אצל משפחות מוצקינאיות.

קריית מוצקין גאה לסייע ולשמש כבית זמני לעשרות משפחות ומאות תלמידים אשר נאלצו לעזוב את בתיהם בתקופה לא פשוטה זו ושמחה לקלוט את הילדים במערכת החינוך העירונית.

שנדע רק בשורות טובות.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

ראיתם אותו? פנו למשטרה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן