12.06.2024 | 20:38

קרדיט תמונה: דוברות העירייה

בשורה לתושבי הגליל והגולן: כל הפרטים בפנים

שר הבריאות ח"כ אוריאל בוסו וצמרת משרד הבריאות ביקרו ביום חמישי האחרון במרכז הרפואי זיו והכריזו על המרכז הרפואי זיו "כמרכז על"

קרדיט תמונה: דוברות העירייה

משמעות ההחלטה היא שזיו יהפוך למרכז טראומה ובו יחידות חדשות של נוירוכירורגיה וכירורגיית חזה אשר יאפשרו לקלוט ולטפל בפציעות טראומה של ראש וחזה וכמובן פציעות מורכבות. בימי שגרה, המענה לטראומה בדמות תאונות ישודרג וכמובן המענה למחלות שונות כמו גידולי מוח, גידולי ריאות ועוד.
השדרוג הזה מהווה צעד משמעותי בצמיחת והתפתחות זיו ובהגשמת חזונו למתן שירותי רפואה מצוינים ואיכותיים לכל דורש, ליד הבית, אצלנו בזיו.

באירוע השתתפו יו"ר ועדת הבריאות ח"כ יונתן מישרקי, חברי כנסת מוועדת הבריאות, יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ, נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, מנכ"ל משרד הבריאות, ראשי רשויות ומועצות, נציגי צה"ל, אגודת הידידים ועובדי זיו.

את ההחלטה להרחיב את שירותי המרכז הרפואי זיו קיבלו השר ומשרד הבריאות בעקבות הלחימה בדרום ובצפון ומצב החירום השורר בארץ.

כך אמר שר הבריאות, חה"כ אוריאל בוסו: "הפיכתו של בית החולים 'זיו' למרכז על היא צעד חשוב בפעולות שאנחנו מובילים לצמצום פערים בין פריפריה למרכז וליצירת שוויון בין כל האזרחים באיכות הטיפול ובשיפור השירות. זו זכות וגאווה גדולה עבורי להיות שר הבריאות שמוביל החלטה צודקת כל כך. הזרעים למהלך ההיסטורי האלה הונחו בתחילת השנה עם כניסתו של יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי למשרד הבריאות. כבר בימיו הראשונים בתפקיד הנחה הרב דרעי לפעול באופן מידי לחיזוק ופיתוח שירותי בריאות איכותיים ושוויוניים עבור תושבי הצפון ולרווחתם. אני רוצה לברך את ידידי היקר, פרופ' סלמאן זרקא על העבודה המצוינת, ההשקעה האינסופית והשאיפה הבלתי מתפשרת למצוינות. בטוחני שהוא יוביל את התהליך במקצועיות וימשיך להצעיד את "זיו" קדימה להישגים נוספים."

נציב שירות המדינה הפרופ' דניאל הרשקוביץ הדגיש את חשיבותו של המשאב האנושי במערכות הציבוריות וזיו הוא מרכז מצטיין מבחינת המשאב האנושי ולהחלטה החשובה של הפיכת זיו למרכז על היא החלטה לתפארת מערכת הבריאות שלנו ולתפארת מדינת ישראל כולה.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "יש שלושה מאמצים שאנו מובילים, לחזק את בתי החולים, לחזק את מערך בריאות הנפש ואת הפריפריה. בזמן מגפת הקורונה למדנו להגיב ולהסתגל במהירות וגם כעת בזמן הלחימה הוכחנו זאת. גם ההחלטה להפוך את זיו למרכז על התקבלה במהירות אך לא בקלות דעת. ובדיוק כמו שהקמנו בזיו מרכז טיפולים במחלת הסרטן בצפון- כך גם נוכל לממש את המטרה של הקמת מרכז על בזיו. התרגשנו במיוחד לראות את הצוות המקצועי של מערך בריאות הנפש לילדים ונוער במחלקה החדשה אשר עושים עבודת קודש."

מנהל המרכז הרפואי זיו הפרופ' סלמאן זרקא הודה לשר בוסו ולשותפים במשרד הבריאות, במשרדי הממשלה ולשותפים הנוספים: "מתקפת ה-7 באוקטובר הוכיחו שיש נחיצות גדולה למערכת בריאות איתנה ומקצועית. נוכחנו לראות כיצד דרום הארץ והעוטף כמו גם הגליל, הגולן והצפון הם שכבת המגן של ישראל- ועל כן יש לחזק את האזורים הללו. בעשור האחרון מערכת הבריאות וזיו בפרט התקדמו מאוד במתן שירותי הרפואה לצפון אבל ההכרזה האמיצה וההיסטורית היום היא צעד גדול לצמצום אי השוויון בבריאות ולמתן שירותי רפואה מצוינים ושלמים בצפון. להחלטת השר תהיה השפעה גדולה לצפון ואני אעשה כל שביכולתי ביחד עם עמיתי בהנהלה, כלל עובדי זיו ושותפינו הרבים לממש את ההחלטה במהירות האפשרית למען כל אזרח או חייל שיכנס בשערינו.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן