16.06.2024 | 14:40

קרדיט תמונה: ללא

חבר הכנסת אביגדור ליברמן ביקר בישובי קו העימות

״ממשלת ההפקרות במקום לתת מיגון לתושבי הצפון, העדיפה להגן על הכספים הקואליציוניים״

קרדיט תמונה: ללא

בתחילת הסיור הגיע ח״כ ליברמן לכפר בלום, שם קיבל סקירה ביטחונית ותמונת מצב מראש המועצה האזורית הגליל העליון, מר גיורא זלץ, ונפגש עם כיתות הכוננות של הקיבוץ. משם המשיך ח״כ ליברמן למפגש עם פורום קו העימות, בראשות ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו״ר הפורום, מר משה דוידוביץ.

*יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן:*

״סיימתי פגישה עם ראשי היישובים בקו העימות, פגישה לא פשוטה, שם הציגו לי את כל האתגרים. לצערי, ממשלת ההפקרות במקום לתת מיגון לתושבי הצפון, העדיפה להגן על הכספים הקואליציוניים, ועל האנשים המקורבים לשלטון ולצלחת.

יותר מ-5 מיליארד שקלים, שניתנו בשנת 2023 במסגרת כספים קואליציוניים, זה העלות של תוכנית מיגון הצפון שמתפרסת על פני עשור – זה סדר העדיפויות של הממשלה.

למרות הממשלה, אני בטוח שמדינת ישראל, עם ישראל והחברה האזרחית, ידעו להתגבר גם על המשבר הזה.״

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות:*

אני מודה לח"כ ליברמן על הגעתו צפונה היום למועצה האזורית גליל עליון, כדי לפגוש את כולנו ראשי רשויות קו העימות. הצגתי לליברמן את מצבנו כעת נוכח המלחמה בצפון וחוליות הרדואן של חיזבאללה שיושבות על הגדר.

כיוזם תכנית מיגון הצפון עוד ב-2018, תכנית שטרם מומשה במלואה עד היום – ח"כ ליברמן מבין ויודע היטב מהי חשיבות מימוש התכנית הזאת עבור מיגון תושבינו. אנחנו רוצים דבר מתבקש ופשוט וקשה להבין מדוע צריך לזעוק זאת שוב ושוב: מבקשים לקבל מממשלת ישראל תכנית הגנה על ישובי ותושבי הצפון!

*ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ:*

"במצב שככל הנראה לא יושגו המטרות כפי שהוגדרו בדרום, הלחץ הציבורי יגבר והממשלה החלשה תבחר ב"הסכם מדיני, עם עיבוי מערך ההגנה". העולם היום חלש מאד, לא הצליחו לעשות וליישם הסכמים בין מדינות , קל וחומר אי אפשר לעשות הסכם עם ארגון טרור.

מה שכן צריך לעשות זה להפחית ככל האפשר את היכולת והרצון של חיזבאללה לפעול ולא פחות חשוב – לפעול ולייצר יכולת ורצון של תושבים לחזור על ידי מתן בטחון מלא ותוכנית כלכלית מקיפה, שבניגוד לעבר גם תבוצע, בלי יישום של תוכנית כזאת הרעיון הציוני יעמוד בפני מבחן לא פשוט.״

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן