16.06.2024 | 16:11

קרדיט תמונה: unsplash

בזכות חגי הקניות: התאוששות בענף האשראי

ההוצאות בכרטיסי אשראי של הציבור הישראלי נמוכות רק ב-3.2% מהממוצע שהיה נהוג לפני המלחמה

קרדיט תמונה: unsplash

 

בשבוע ה-7 של מלחמת "חרבות ברזל" ההוצאות של הציבור הגיעו ל-8.806 מיליארד ₪ – הנתון הכי גבוה מאז תחילת המלחמה

על רקע מבצעי הקניות של נובמבר נרשמה עלייה של 18% בהוצאות על הלבשה והנעלה ו-10% בהוצאות על חשמל ואלקטרוניקה

מנתוני חברת שבא, מפתחת ומנהלת מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, עולה כי בשבוע ה-7 של מלחמת "חרבות ברזל" (19 עד 25 בנובמבר) נרשמה התאוששות משמעותית בפעילות המשק וחלה עליה של כ-1.7 מיליארד ₪ בהיקף ההוצאות בכרטיסי אשראי לעומת השבוע ה-6 של המלחמה (12 בנובמבר עד ה-18 בנובמבר), מדובר על עליה בשיעור של 23.1% בסך ההוצאות של הציבור הישראלי בשבוע שעבר לעומת השבוע שקדם לו.

סך ההוצאות בשבוע ה-7 של המלחמה הגיעו לסכום של 8.806 מיליארד ₪ ובהשוואה לשבוע ממוצע מתחילת שנת 2023 בו ההוצאות עומדות על 9.069 מיליארד ₪ מדובר על ירידה בשיעור של 3.2% בלבד. בשבוע הראשון של המלחמה היקף ההוצאות עמד על 6.496 מיליארד ₪, בשבוע ה-2 של המלחמה 6.939 מיליארד ₪, בשבוע ה-3 של המלחמה סך ההוצאות עמדו על 7.965 מיליארד ₪, בשבוע ה-4 7.512 מיליארד ש״ח, בשבוע ה-5 סך ההוצאות הגיע ל-7.142 מיליארד ש״ח ובשבוע ה-6 ל-7.153 מיליארד ש״ח.

טלי הולנברג, סמנכ״לית שיווק, פיתוח עסקי ומכירות של שבא מציינת כי ״חגי הקניות של נובמבר הגיעו בשבוע שעבר לשיא עם מבצעי הבלו פריידי, ויחד עם ההפוגה בלחימה, והאופטימיות של שחרור חלק מהחטופים, הם שגרמו לציבור הישראלי לחזור בהמוניו לקניונים ומרכזי הקניות. ראינו בשבוע החולף כיצד ההוצאות בענפי צריכה בולטים במשק, כמו הלבשה והנעלה, חשמל ואלקטרוניקה, עלו בצורה מרשימה, לעומת הממוצע שנהוג בהם מתחילת השנה. בנוסף, גם בתחום המזון ראינו התאוששות וענף המסעדות רחוק כעת רק 13% מהממוצעים שהשיג טרום המלחמה".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן