16.06.2024 | 15:09

קרדיט תמונה: unsplash

מחזקים את ההסברה: תוספת עשרות מיליוני שקלים עוד השנה לתקציבי ההסברה.

התקציב לסיוע לארגוני ההסברה האזרחיים ייגדל פי שניים וחצי ויעמוד על 33 מיליון ש״ח

קרדיט תמונה: unsplash

 

 

בעקבות סיכום בין שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳ ליו״ר ועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה בוועדת חוץ וביטחון, ח״כ זאב אלקין, דיווח כעת יו״ר הוועדה בדיון בנושא תקצוב ההסברה על תקציב נוסף שיופנה לטובת ההסברה של מדינת ישראל עוד בשנת תקציב הנוכחית 2023.

במסגרת הסיכום, מערך ההסברה הלאומי יקבל תוספת משמעותית של עשרות מיליוני ש״ח עבור קידום קמפיינים ופעילות הסברתית במהלך התקופה הקרובה עד סוף שנת 2023.

בנוסף, תתבצע עלייה דרמטית בתקצוב סיוע ממשלתי ארגוני ההסברה האזרחיים, במסגרת הסיכום סכום הקולות הקוראים לתקצובם במשרד התפוצות יעלה מ-13 מיליון ש״ח ל-33 מיליון ש״ח. כמו כן יוכפל גובה הסיוע המקסימלי לארגונים אזרחיים בתחום ההסברה במסלול שלא דורש מהם השתתפות במימון.

כל התקציבים הנדרשים יוקצו באופן מיידי עבור המשך פעילות ההסברה הישראלית עוד בשנת תקציב 2023.

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳:
מדינת ישראל נמצאת במלחמה כבר חודש וחצי. אנחנו מנהלים מלחמה מול אויב אכזר. חזית ההסברה היא חזית חשובה שתומכת את המלחמה הצודקת הזו וההסברה מאפשרת לעולם להבין מול מי ניצבת מדינת ישראל ולראות בעיניים את מעשיו של דאעש- חמאס, ההסברה הישראלית מאפשרת לעולם לשמוע ולהבין את הנחיצות של השמדת הרוע והיא נחוצה להמשך המלחמה ולווידוא הניצחון.

ההחלטה לחיזוק של עשרות מיליוני שקלים לחזית ההסברה האזרחית היא החלטה חשוב דחופה וצודקת והתקצוב הנוסף יקרה כבר ב- 2023.
כפי שאני אומר מעל כל במה, משרד האוצר בראשותי יגבה באופן מלא את כל צרכי המלחמה בחזית ובעורף ויתקצב את כל צרכי המלחמה במדיניות מרחיבה, זה מה שנכון למדינת ישראל בעת הזאת, יחד ננצח.

יו״ר ועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה, ח״כ זאב אלקין:
תחום ההסברה מהווה חזית משמעותית בזמן המלחמה במאבק על דעת הקהל ועמדת ההנהגה הבין לאומית כדי לאפשר את המשך הלחימה בתנאים הנכונים עד להשגת היעד של מיטוט שלטון החמא״ס בעזה. הסכומים שהוקצו עד כה לנושא ההסברה היו לא מספקים בכלל ולא איפשרו למדינת ישראל להשיג את היעדים. אני שמח שבעקבות הדיונים שהתקיימו בוועדה ועם שר האוצר הוחלט להקצות תוספת משמעותית לתחום ההסברה עוד במסגרת תקציב 2023 ובמיוחד להגדיל דרמטית את הסיוע לארגונים אזרחיים שפועלים בתחום ההסברה מאז 7 באוקטובר, במיוחד בעולם הרשתות החברתיות, בנחישות מעוררת כבוד. אני מודה לשר האוצר, לשר התפוצות, לשר החוץ ולראש מערך ההסברה הלאומי על שיתוף הפעולה המהיר. אמשיך לפעול בכל הכוח להעמדת תקצוב משמעותי כפי שנדרש עבור ההסברה הישראלית גם בשנת התקציב הבאה- 2024.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן