25.02.2024 | 21:39

קרדיט תמונה: unsplash

ביידן באיום חסר תקדים על תושבי יו"ש

האם בקרוב מתנחלים לא יוכלו להיכנס לארצות הברית?

קרדיט תמונה: unsplash

אמש (שבת), אמר נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לוושינגטון פוסט כי הוא הנחה את שר החוץ אנתוני בלינקן ושרת האוצר ג'נט ילן, לקדם את מהלך איסור הויזה. "הייתי ברור ואמרתי גם  למנהיגים בישראל, אלימות קיצוניים נגד פלסטינים בגדה המערבית חייבת להיפסק. אלה  שנוהגים באלימות חייבים לתת על כך את הדין", כך אמר ביידן.

על פי דיווח ב-CNN, הצעד מגיע על רקע חשש כי ישראל אינה ממלאת כראוי את חלקה בהסכם הפטור מוויזות לארה"ב שנכנס לתוקף בחודש אוקטובר. "לא אכנס לפרטי השיחות המדיניות הפרטיות שלנו, אך אנחנו מצפים מהישראלים להתמודד עם החששות האלה", אמר בשבוע שעבר דובר משרד החוץ האמריקני מאט מילר.

בנוסף נאמר שמי ש"שפוגע בזכויות אדם" או מונע מאמצים להשיג את פתרון שתי המדינות, עלול להיות תחת סנקציות. במסמך פנימי נכתב שביידן רואה באלימות המתנחלים כ"איום רציני על השלום בין ישראלים לפלסטינים שמערערת את היציבות בכל רחבי המזרח התיכון".
אם הצעד יצא לפועל, הוא יהיה חריג באופן יחסי להתנהלותו של הנשיא. מאז תחילת המלחמה ביידן נחוש יותר מבעבר לקדם פתרון מדיני כולל בין ישראל והפלסטינים, תוך ניצול התוכנית לסילוק חמאס מרצועת עזה והעברת השליטה שם לרשות הפלסטינית

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

ראיתם אותו? פנו למשטרה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן