18.07.2024 | 23:35

קרדיט תמונה: unsplash

ביידן באיום חסר תקדים על תושבי יו"ש

האם בקרוב מתנחלים לא יוכלו להיכנס לארצות הברית?

קרדיט תמונה: unsplash

אמש (שבת), אמר נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לוושינגטון פוסט כי הוא הנחה את שר החוץ אנתוני בלינקן ושרת האוצר ג'נט ילן, לקדם את מהלך איסור הויזה. "הייתי ברור ואמרתי גם  למנהיגים בישראל, אלימות קיצוניים נגד פלסטינים בגדה המערבית חייבת להיפסק. אלה  שנוהגים באלימות חייבים לתת על כך את הדין", כך אמר ביידן.

על פי דיווח ב-CNN, הצעד מגיע על רקע חשש כי ישראל אינה ממלאת כראוי את חלקה בהסכם הפטור מוויזות לארה"ב שנכנס לתוקף בחודש אוקטובר. "לא אכנס לפרטי השיחות המדיניות הפרטיות שלנו, אך אנחנו מצפים מהישראלים להתמודד עם החששות האלה", אמר בשבוע שעבר דובר משרד החוץ האמריקני מאט מילר.

בנוסף נאמר שמי ש"שפוגע בזכויות אדם" או מונע מאמצים להשיג את פתרון שתי המדינות, עלול להיות תחת סנקציות. במסמך פנימי נכתב שביידן רואה באלימות המתנחלים כ"איום רציני על השלום בין ישראלים לפלסטינים שמערערת את היציבות בכל רחבי המזרח התיכון".
אם הצעד יצא לפועל, הוא יהיה חריג באופן יחסי להתנהלותו של הנשיא. מאז תחילת המלחמה ביידן נחוש יותר מבעבר לקדם פתרון מדיני כולל בין ישראל והפלסטינים, תוך ניצול התוכנית לסילוק חמאס מרצועת עזה והעברת השליטה שם לרשות הפלסטינית

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן