29.02.2024 | 09:06

קרדיט תמונה: ללא

בעקבות לחץ ההורים: ראש העיר הוציא הודעת הבהרה

"בעקבות הלחימה הנמשכת בדרום, אנו ממשיכים לשמר את החזרה המדורגת של הלימודים במוסדות החינוך"

קרדיט תמונה: ללא

באשדוד הוחלט להשיב את הלימודים בהדרגה. החל מהשבוע שעבר ועד היום למעשה חזרו ללימודים תלמידי כיתות ז' עד י"ב, כאשר עד יום שלישי ישובו גם תלמידי כתות ה' עד ו' עם הסתכלות קדימה אל עבר השבתם ללימודים גם של הכיתות הנמוכות, אלא שהדבר לא עודד כל כך את ההורים שמשוועים לחזרה לשגרה כלשהי.

בעקבות הביקורת שנשמעה על ידי ההורים בנוגע לחזרה המדורגת ללימודים, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מגיב הערב לדברים וקורא להורים להתאזר בסבלנות. לדבריו, בסקר שערכה העירייה כ-60% מההורים כלל לא מוכנים לשלוח את הילדים לבית הספר כל עוד אין שינוי במצב.

 

כך כתב:

 

"תושבי אשדוד היקרים,

בעקבות הלחימה הנמשכת בדרום, אנו ממשיכים לשמר את החזרה המדורגת של הלימודים במוסדות החינוך. החזרה המדוברת היא אך ורק למבנים בעלי מיגון תקני שניתן להכניס אליו את כל כמות הילדים תוך 45 שניות.

הסיבה לכך פשוטה ומתבקשת. השבריריות של המצב אינה מאפשרת לנו לקחת הימור ולחשוף את התלמידות והתלמידים לסכנה חמורה.

מעבר לכך, בעוד מספר ימים, אנו מקווים לשלב בחזרה המדורגת גם כיתות נמוכות ואז ילמדו בקפסולות. אני מודע היטב לקושי הרב הכרוך בכך מצדכם ההורים. רבים מכם אינם יכולים לשוב לעבודה סדירה כל עוד הילדים אינם במוסדות החינוך באופן מלא ויומיומי.

הרצון שלי בדיוק כמו שלכם להשיב את הילדים ואת ההורים לשגרה מלאה ונורמלית. אבל לפני הכול אני חייב להיות ערב לביטחונכם ולשלומכם, תושבי העיר.

ראוי לציין כי סקר שערכנו בקרב הורים לילדים ביסודי ובגן מעלה כי 60% אינם מעוניינים בחזרה מלאה ללימודים כל עוד אין שינוי של ממש במצב.

אני מבקש להסב תשומת ליבכם לשני אירועים שימחישו את חומרת הסכנה: רק לפני כשבוע נפלה רקטה בגן ילדים בשדרות ובמקום נגרם נזק רב. לפני ימים ספורים פגע כטב"מ בבית ספר באילת. באורח נס, עשרות תלמידים שהו אז באגף אחר של בית הספר וניצלו, אולם נזק רב נגרם למקום.

הורים יקרים, הסיכון לאירוע רב נפגעים באחד ממוסדות החינוך של ילדינו הוא סיכון שאני כראש עיר לא מוכן ליטול. בל נשכח: עירנו אשדוד היא אחת משלוש הערים המופגזות ביותר ולפיכך שיקול הדעת המתחייב למניעת סכנה ושמירה על חיי התושבים גדול שבעתיים. הסיכון הזה גדול יותר מהשאיפה המקננת בלב כולם לחזור לשיגרה מלאה.

אני קורא לכם להתאזר בסבלנות, להבין את מורכבות המצב שעמו אנו מתמודדים בעצם ימים אלו ולקוות ולהתפלל לימים טובים שיבואו עלינו בקרוב.

עד אז נאחל הצלחה לכוחותינו הלוחמים, נייחל להחלמת הפצועים ולשובם של כל החטופים בשלום ונחבק את משפחות הנופלים בהגנה על ארצנו".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

אין אינטרנט? ההשפעות של המלחמה בים האדום

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן