25.02.2024 | 21:14

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

סקר חדש: מי הישראלים "מעדיפים" כראש ממשלה

גנץ נוסק, נתניהו צולל ואיפה שר הביטחון?

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

סקר שערך אתר 'המדד' ראש המחנה הממלכתי בני גנץ זכה לציון הגבוה ביותר כ״מועדף״ לתפקיד הנהגה משמעותי בישראל בסקר של הציבור היהודי בישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו זכה לציון נמוך, וכמוהו גם רוב חברי הממשלה מטעם הליכוד, הציונות הדתית והמפלגות החרדיות שנבחנו בסקר. ברשימה של קרוב לשלושים מועמדים שנבחנו, מופיעים בדירוג גבוה השר חילי טרופר , ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט, הרמטכ״ל לשעבר גבי אשכנזי, שר הבטחון יואב גלנט ושר הפנים משה ארבל.

שאלת הסקר שנבחנה היא ״עד כמה היית רוצה שכל אחד מהאישים הבאים יהיה (או ימשיך להיות) בעמדת הנהגה משמעותית במדינת ישראל?״ ממצא בולט נוסף בסקר הוא הפער הגדול ביחס לנתניהו בין מי שהצביעו לליכוד בבחירות 2022, לבין מי שאומרים שהם מתכוונים להצביע לליכוד היום.

בשקלול הממצאים על פי כוונות הצבעה, ציונו של נתניהו בקרב מצביעי ליכוד הוא 97 מתוך מאה. כלומר, כמעט כל מי שנותרו מצביעי ליכוד מדרגים אותו בציון מקסימלי. אולם בבחינת אותה שאלה על פי הצבעה בפועל, הציון של ראש הממשלה כמועמד מועדף להנהגה נמוך בכמעט עשרים נקודות (78). ממצא זה מעיד על עובדה ברורה – מצביעים רבים שבחרו בליכוד כעת אומרים כי יבחרו במפלגה אחרת ומייחסים העדפה נמוכה לנתניהו כמנהיג לאומי.

לסקר השיבו 776 ישראלים במגזר היהודי, שתשובותיהם שוקללו על פי הצבעה ודתיות כך שיהוו מדגם מייצג של האוכלוסייה.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

ראיתם אותו? פנו למשטרה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן