16.06.2024 | 15:32

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

הבחירות המקומיות נדחו לסוף ינואר 24

" יתכנו דחיות נוספות "

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

ביום שלישי הבא היו אמורות להתקיים הבחירות לרשויות המקומיות, במה שנראה רק לפני קצת פחות מחודש כקרב בין ליברלים לשמרנים. המלחמה טרפה הכל: רשויות רבות בנגב ובצפון התרוקנו מתושבים, שלא יודעים מתי יחזרו לבתיהם או אם יחזרו בכלל לישובים שנחרבו במתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר. אתמול, שני,  ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח"כ יעקב אשר, אישרה את פיצול (בכפוף לאישור מליאת הכנסת), סעיף 3 בהצעת חוק דחיית הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות, כדי לאפשר את השלמת חקיקת דחיית הבחירות השבוע במליאה.

 

בהמשך השבוע ידונו יתר הסוגיות שעלו במהלך הדיונים בהצעת החוק, כהשלכות הנגזרות מדחיית הבחירות, כגון מקדמות למועמדים מטעם המדינה, חל"ת של מועמדים שהיו עובדי מדינה, הגדלת תקרת ההוצאות ועוד.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר הודיע שעד ליום שני הבא  יתקבלו ההחלטות האמורות הנוגעות לתעמולת הבחירות. הוא ביקש להבהיר כי  הבחירות לרשויות המקומיות והאזוריות נדחו ליום  ה-30 בינואר 2024, עם אופציה לדחייה נוספת, ככל  שהנסיבות יחייבו זאת, ליום 27 בפברואר 2024. כל ההליכים שהתקיימו עד ליום 16.10.23 ובכלל זה  גם הרכב רשימות המועמדים, נשארים בתוקפם גם  למועד הבחירות החדש.

הליכים לקראת הבחירות שאמורים היו להתבצע לאחר  יום 16.10.23, יידחו בשים לב למועד הבחירות החדש. המפקח הארצי על הבחירות, רו"ח ריאן גאנם, יפרסם את המועדים הקובעים החדשים  בשקיפות מלאה בפורטל הבחירות של משרד הפנים מייד לאחר השלמת הליכי החקיקה הנוספים בכנסת.  הפיקוח הארצי על הבחירות ממשיך לפעול על פי תוכניות הגיבוי שהוכנו מבעוד מועד גם לתרחיש מלחמה ונוקט בכל הצעדים הנדרשים כדי להבטיח מערכת בחירות הוגנת, אמינה ויעילה, בכל מועד שבו הן יתקיימו.

מבחינתם של מועמדים המתמודדים לראשונה, מדובר במכה של ממש: רבים נזקקו להלוואות על מנת לממן את האגרות השונות ואת תעמולת הבחירות, אחרים מתמודדים במה שהפכו ליישובי רפאים. ‘’אני לקחתי חופשה מהעבודה, חלמתי להתמודד למועצה בעיר שלי, אבל אין לי כיסים עמוקים. אני שוקל לפרוש ונראה לי שזה המצב אצל אחרים. העסק לא הולך להיגמר תוך חודש, אנחנו הולכים פה למלחמה ארוכה", אומר אחד המתמודדים. חלק מהמתמודדים גוייס בצו 8 מיד אחרי מתקפת הטרור. אחרים משמשים במשימות אבטחה וכיתות כוננות. הרשויות המקומיות בנגב פועלות במתכונת חירום – עיקר דאגתן כרגע לקיום שיגרה תחת מלחמה.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן