21.02.2024 | 10:48

קרדיט תמונה: אנספלאש

המכולת על רקע המלחמה, הנתונים נחשפים

עלייה של 10% בפעילות של שוק המזון במכולות הקטנות בעקבות המלחמה. ירידה בתשלומים ללימודים אקדמיים

קרדיט תמונה: אנספלאש

המלחמה נותנת אותותיה במשק הישראלי. על פי נתוני חברת הפינטק V-CHECK , בשבועיים הראשונים של חודש אוקטובר נראה גידול של 10% בפעילות העסקית בתחום המזון במכולות הקטנות, ביחס לשבועיים הראשונים של ספטמבר.
אולי יעניין אותך גם
נתון זה מאשש את התחושה שהשהייה של אזרחי ישראל בבתים מגדילה את הוצאת משק הבית על מזון, בעוד שבתחומים אחרים ניכרת ירידה בהוצאה. הירידה בהוצאה ניכרת בעיקר בתחום התשלום ללימודים אקדמיים, וזאת  למרות שחודש אוקטובר הוא החודש הראשון בשנת הלימודים האקדמית. על פי הנתונים, קורסים רבים הוקפאו ולא יחלו במועד המקורי.
חברת הפינטק V-CHECK, אשר פיתחה את הצ'ק הדיגיטלי הראשון, מהווה פלטפורמה לשליחת תשלומים ומערכת גבייה חכמה, ללא תפיסת מסגרת אשראי ובהפקדה ישירה לחשבון הבנק. המערכת צברה תאוצה בעיקר בין עסקים (B2B) ובקרב בתי עסק שהצרכנים נדרשים לתשלומים גבוהים של אלפי שקלים בכל תשלום. הפלטפורמה מהווה מערכת תשלום, בין היתר, בין מכולות קטנות לחברות מזון גדולות, כגון, יוניליוור ודיפלומט וכן בין מוסדות לימוד אקדמיים, מכוני אסתטיקה ושירותי ייעוץ (חברות שיווק, עורכי דין וכו׳).
מנכ"ל ומייסד  V-CHECK, קובי רם: "ימי הלחימה שמתווספים לתקופת החגים יצרו חודש מאתגר במיוחד מבחינה עסקית ותזרימית לבתי עסק רבים. אנו רואים גידול בפעילות בתחומי המזון, אך קיטון בפעילות בתחומים האחרים. העובדה שהתשלום בצ'ק דיגיטלי לא תופס מסגרת אשראי בהחלט מסייעת לעסקים הקטנים שפועלים באמצעותנו. יחד עם זאת, יש ציפייה שאנחנו שומעים, מעסקים קטנים בעיקר, שהמדינה תסייע להם לצלוח את התקופה, אחרת אורך הנשימה שלהם במציאות הזו – ייפגע".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן