18.07.2024 | 23:48

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

החברה שפגעה בציבור – נקנסה!

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצומים כספיים בסכום כולל של כ-2.2 מיליון שקל על חברת אלטק מפתח תקווה

קרדיט תמונה: שאטרסטוק

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת אלטק מפתח תקווה עיצומים כספיים בסכום כולל של 2,154,584 שקל, בגין הפרות שונות של היתר הפליטה והיתר הרעלים של החברה: בתום הליך אכיפה אחד, הטיל המשרד להגנת הסביבה עיצום כספי בסך 1,971,200 שקל על החברה בגין הפרת היתר הפליטה לפי חוק אוויר נקי; בהליך אכיפה נוסף שניהל המשרד נגד החברה, הטיל המשרד עיצום נוסף בסך 183,384 שקל על החברה בגין עיסוק ואחסון רעלים בניגוד לתנאי היתר רעלים ולהוראות החוק.

אלטק היא יצרנית מעגלים מודפסים לתעשיית האלקטרוניקה. במסגרת סיורי פיקוח שערך מחוז מרכז של המשרד להגנת הסביבה במפעל, עלו הפרות של הוראות היתר הפליטה של המפעל. הפרות אלו כללו אי הגבהת ארובות המפעל וניתוקן בניגוד לדרישות המשרד. אי תקינות ארובות המפעל עלול להגביר את זיהום האוויר ולהוביל לפגיעה בבריאות הציבור והסביבה.

היתרי הפליטה שמוציא המשרד להגנת הסביבה למפעלים מאפשרים הטלת תנאים מגבילים על פעילות תעשייתית מזהמת, כך שתיעשה באופן שימנע ויצמצם את זיהום האוויר. הפרות היתר הפליטה עלולות להביא לפליטות ולזיהום אוויר באופן שיוביל לפגיעה בבריאות הציבור והסביבה.

בעקבות הפרות אלו, פתח מחוז מרכז של המשרד בהליך אכיפה נגד המפעל, שכללו התראה ושימועים לתיקון וטיפול בהפרות. בתום הליך האכיפה, הטיל המשרד עיצום כספי בסך 1,971,200 שקל לפי חוק אוויר נקי.

בסיורי פיקוח נוספים שערך מחוז מרכז של המשרד במפעל, עלו הפרות נוספות של היתר הרעלים. בין ההפרות שהתגלו במהלך הסיור עלה כי אוחסנו חומרים מסוכנים על גבי רצפת המחסן ללא הפרדה בין קבוצות סיכון שונות, ובחצר בית העסק אוחסנו חומרי גלם מסוכנים ללא הפרדה מפסולת חומרים מסוכנים המיועדים לפינוי, בניגוד לתנאי היתר הרעלים.

תנאי היתר הרעלים מחייבים את אלטק לאחסן חומרים מסוכנים חומציים ובסיסים בנפרד, עם קבלתם בעסק ובכל עת. אי קיום חובה זו מהווה הפרה של תנאי בהיתר הרעלים של החברה, שלפיו יש להפריד חומרים העלולים ליצור ביניהם תגובה כימית. התגובה שעלולה להיווצר מהמגע בין החומרים השונים מסוכנת לציבור ולסביבה.

בעקבות הפרות אלו, פתח מחוז מרכז בהליך אכיפה נוסף נגד המפעל, בגין עיסוק ואחסון רעלים בניגוד לתנאי היתר רעלים ולהוראות החוק, תוך גרימת סיכון לבריאות הציבור והסביבה. בתום ההליך, הטיל המשרד עיצום כספי על החברה בסך 183,384 שקל.

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפקח על פעילותם של מפעלים מזהמים ועל עמידתם בהוראות החוק ובדרישות המשרד באמצעות היתרי הפליטה והיתר הרעלים, במטרה לשמור על בריאות הציבור והסביבה.

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן