21.02.2024 | 11:57

קרדיט תמונה: רווח הפקות

לראשונה בעיר בית שמש: מגרש בפטור ממכרז לתעשייה עתירת ידע

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: "אני מבקשת להודות למשרד הכלכלה ולהתאחדות התעשיינים על שיתוף הפעולה"

קרדיט תמונה: רווח הפקות

משרד הכלכלה והתעשייה מוביל יחד עם עיריית בית שמש והתאחדות התעשיינים, מהלך יוצא דופן וחריג של הקצאת קרקע בפטור ממכרז במסלול תעשייה עתירה ידע בבית שמש.
כחלק מהמאמץ שמובילה ראש העיר לפיתוח כלכלי של העיר בית שמש, וליצירת מקומות תעסוקה איכותיים בפריון גבוהה לאוכלוסיית העיר המגוונת. מתפרסם בימים אלו קול קורא ייחודי של משרד הכלכלה להקצאת קרקעות בפטור ממכרז בבית שמש לתעשייה עילית. מדובר במהלך חריג ביותר ובו יוקצו שבעת המגרשים האחרונים באזור התעשייה הר טוב ב לטובת יזמים המעוניינים להקים מפעלי הייטק בעיר. במסגרת התהליך יזמים המעוניינים להקים מפעל עתיר ידע בבית שמש יכולים לקבל המלצה של משרד הכלכלה להקצאה של קרקע בפטור ממכרז ובהנחה משמעותית על פי הנוהל.
מהלך זה של הקצאת קרקעות לתעשייה עתירת ידע במרכז הארץ, ובייחוד לאור יחודיותה של העיר בית שמש והאתגרים הגדולים שלה מבחינת תעסוקה ופיתוח כלכלי הינם בשורה של ממש לעיר, לתעשייה ולמאמצי הממשלה לקידום תעסוקה בפריון גבוה בחברה החרדית.
יש לציין עוד כי עיריית בית שמש הקימה מנהלת אזורי תעשייה ייחודית שתפקידה ללוות את העסקים בכל תהליך הקשר וההקמה מול משרדי הממשלה השונים והועדות השונות. עוד הקימו בעיר בית שמש מנהלת תעסוקה המסייעת בגיוס והכשרת כוח אדם לתעשיות אלו.
בנוסף, בכוונת העירייה לרכוש בעצמה מגרשים להשקעה ולפעול באופן ישיר להבאת חברות תעשייה עתירות ידע לעיר.
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: "המחלקה לפיתוח כלכלי שלנו בהובלת גזבר העירייה אריה ברדוגו עובדת קשה לסמן את העיר בית שמש כיעד עבור תעשיות עתירות ידע. חברות ענק נכנסו לעיר בית שמש ועמם מאות מקומות תעסוקה לתושבי העיר וכעת אנחנו מתרחבים גם לתחום זה. אני מבקשת להודות למשרד הכלכלה ולהתאחדות התעשיינים על שיתוף הפעולה".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן