25.02.2024 | 22:12

קרדיט תמונה: Tomer Jacobson (תומר יעקובסון) - מתוך ויקיפדיה

היועמ״ש תדרש להשיב על פנייה בעניין ״סיכון חמור לביטחון המדינה״

התנועה לאיכות השלטון בפנייה ליוצץ המשפטית לממשלה: אי כינוס הקבינט מביא לסיכון חמור בביטחון המדינה

קרדיט תמונה: Tomer Jacobson (תומר יעקובסון) - מתוך ויקיפדיה

התנועה לאיכות השלטון בפנייה דחופה נוספת לראש הממשלה וליועצת המשפטית לממשלה: שבוע עבר והקבינט טרם כונס. אי כינוס הקבינט מביא לסיכון חמור בביטחון המדינה- יש לכנס את הקבינט בדחיפות לדיון בהשלכות ההפיכה המשטרית

עו"ד ד"ר אליעד שרגא: נתניהו מכיר את הסכנות בפניהן אנו ניצבים, ובוחר במודע להתעלם מכל אותות האזהרה.

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ראשון) לראש הממשלה וליועצת המשפטית לממשלה במכתב דחוף לכנס את הקבינט המדיני-בטחוני לדיון נרחב בהשלכות המשך חקיקת ההפיכה המשטרית על כשירות צה"ל וגופי הביטחון.
כזכור, התנועה לאיכות השלטון פנתה כבר בשבוע שעבר לראש הממשלה וליועצת המשפטית לממשלה בדרישה דומה, לאחר שהתפרסם כי בכוונת הרמטכ"ל, ראש המוסד וראש השב"כ לצאת בהצהרה פומבית בנושא, אולם בחלוף שבוע מפניית התנועה ראש הממשלה טרם כינס את הקבינט המדיני בטחוני לדיון בנושא.
בפנייתה הבהירה התנועה כי חלה החובה המיניסטריאלית על ראש הממשלה – כמי שעומד בראשות הקבינט – לכנס לדיון דחוף בהשלכות ההפיכה המשטרית ולשקול לעצירת חקיקת ההפיכה המשטרית לאלתר. כמו כן הובהר, כי המשך אי-כינוס הקבינט המדיני-בטחוני לדיון בנושא בהשתתפות הרמטכ"ל, ראש המוסד וראש השב"כ עלולה לעלות לכדי הפרת חובתו המיניסטריאלית של ראש הממשלה ופגיעה חמורה בחובת הנאמנות הציבורית ובאינטרס הציבורי.
התנועה פנתה גם לכל חברי הקבינט בכדי שידרשו מנתניהו לכנס את הקבינט, וכן פנתה לחה"כ יולי אדלשטיין בכדי שיכנס את ועדת חוץ וביטחון לישיבה דחופה בפגרה בנושא השלכות חקיקת ההפיכה המשטרית על גופי ביטחון המדינה, בהמשך לפנייה דומה מהשבוע שעבר אשר טרם נענתה.

עו"ד ד"ר אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון: "מדינת ישראל נמצאת בסכנה מוחשית ומיידית, וראש הממשלה מסרב לראות זאת. ראש הממשלה לא יוכל לטעון בדיעבד כי ידיו נקיות ואין להטיל עליו את האחריות- נתניהו מכיר את הסכנות בפניהן אנו ניצבים, ובוחר במודע להתעלם מכל אותות האזהרה.
אם נתניהו אינו מסוגל לכנס את הקבינט ולהציג לשריו את תמונת המצב האמיתית, שיניח את המפתחות וישאיר את ניהול המדינה למי שיכול להתמודד עם הסכנות"

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

ראיתם אותו? פנו למשטרה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן