18.07.2024 | 23:33

קרדיט תמונה: פוטו גדי

תחבורה ציבורית בשבת תגיע גם לראשון לציון?

הצעה של חברת מועצת העיר אילנית הרוש (מרצ) המנהלת מאבק ארוך לתחבורה ציבורית בשבת צפויה להגיע להצבעה במועצה בקרוב

קרדיט תמונה: פוטו גדי

הצעה של חברת מועצת העיר אילנית הרוש (מרצ), המנהלת מאבק ארוך ועיקש, לתחבורה ציבורית בשבת צפויה להגיע להצבעה במועצה העיר כבר בחודש ספטמבר, זאת לאחר דיון מיוחד שיזמה הרוש השבוע. הרוש מסרה: ״ראשון לציון לא תהיה בית שמש, לא ניתן לכפייה הדתית להשאיר אותנו מאחור״.

 

השבוע העיר ראשון לציון געשה ורעשה סביב הצעתה של חברת מועצת העיר, אילנית הרוש ממרצ, לצרף את העיר למיזם נעים בסופ״ש, מיזם התחבורה הציבורית בשבת העירוני אשר עובד בערים רבות ברחבי הארץ ומספק תחבורה בשבת ובשישי בערב. גורמים בעיריית ראשון לציון מסרו כי הדיון היה קשה וכי הלחץ שמפעילה הרוש כעת הוא יוצא דופן. כמו כן, גורמים המעורים במתרחש במועצה טוענים כי הבחירות המקומיות הקרובות צפויות להיות משאל עם של ממש על נושא התחבורה בשבת והרוש מצפה כי תקבל עוד כוח לסיעתה מרצ על מנת לחזק את המיזם.

 

השבוע התקיים דיון בהצעתה של אילנית הרוש (מרצ) בנושא הצטרפות ראשון לציון למיזם "נעים בסופ"ש״, הדיון הסתיים ללא הסכמות עקרוניות בשל לחץ גדול שהפעילו חברי המועצה הדתיים, והוחלט להעביר את הנושא לאישור המועצה, שם מקווה הרוש להשיג את הרוב הדרוש כבר לפני הבחירות.

 

מאילנית הרוש, יור מפלגת מרצ בראשון לציון, נמסר בתגובה: ״לא נכנע לכפייה. ראשון לציון היא אחת הערים הגדולות והמרכזיות בישראל ולא ייתכן שהנציגים הדתיים ישמרו אותה מאחור. לא ניתן להם להפוך אותנו לבית שמש. נפעיל תחבורה בשבת על אפם וחמתם״

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

חשש מהשיזוף: הצעד המסוכן של ילדי ישראל

מושבים למען הסביבה: הכנס לאנרגיה ירוקה

הוקמה ועדת חקירה אזרחית שתחקור את אסון שבעה באוקטובר

חשוך לכם? כך יד שרה מתכוננת לתרחיש האימים

מאילת עד דן: הגנב שנסע רחוק

גבינה יקרה: הסנקציה שהטיל משרד הכלכלה

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן