29.02.2024 | 09:30

קרדיט תמונה: יחצ מדא

מה התוכניות לחופש הגדול? להציל חיים

כ-1,500 מבין מתנדבי נוער מד"א מכל רחבי הארץ עוברים במהלך הקיץ הכשרות שונות במטרה ללמוד להציל חיים - גם בסביבה חסרת אמצעים רפואיים.

קרדיט תמונה: יחצ מדא

 

כבכל שנה במהלך החופש הגדול, מקיים מגן דוד אדום את קורסי הקיץ המסורתיים – במטרה לשפר ולחזק את הכשרתם הרפואית של בני הנוער המתנדבים במד"א. כ-1,500 מבין מתנדבי נוער מד"א מכל רחבי הארץ עוברים במהלך הקיץ הכשרות שונות במטרה ללמוד להציל חיים – גם בסביבה חסרת אמצעים רפואיים.

קורסי הקיץ של מגן דוד אדום החלו בתחילת חודש יולי ונמצאים בימים אלו בעיצומם, במסגרתם עברו ויעברו שלל הכשרות. בין ההכשרות השונות: קורס מדריכים צעירים, המכשיר את החניכים לסיוע בתפעול קורסי עזרה ראשונה, בתרגולים וימי הקהילה של מד"א וכן קורס מנהיגות בשעת אסון – במסגרתו מוכשרים מתנדבי הנוער לסייע במתן טיפול מתקדם באירוע רב נפגעים ובזירות אסון ללא ציוד רפואי כלל. קורס מדריכי נוער, שמכשיר את חניכיו להדריך את השכבה הצעירה בעזרה ראשונה במהלך שנת הלימודים לקראת הצטרפותם למד"א

בנוסף לקורסי ההדרכה, השתתפו בשבוע שעבר מאות בני נוער מתנדבי מד״א מצפון הארץ וממרכזה במחזורו הראשון של קורס התאר״ן (תחנת אירוע רב נפגעים) במסגרתו הם לומדים כיצד מתפעלים אירוע מורכב הכולל עשרות או מאות נפגעים, ואיך ניתן לטפל בפצועים בצורה המיטבית ובכך להציל חיים. הבוקר (א׳) יצא לדרך המחזור השני של הקורס ובו משתתפים מאות מתנדבי נוער מד״א נוספים מדרום הארץ ומירושלים.

כ-3,400 בני נוער נוספים, בוגרי כיתה ט' מרחבי הארץ סיימו בתחילת הקיץ את הכשרתם לאחר שנה של לימודים במסגרתה למדו קורס מגישי עזרה ראשונה ונחשפו לתכנים חינוכיים ולהעשרות והחלו להתנדב באמבולנסים של מד"א בכל רחבי הארץ.

מנכ"ל מד"א אלי בין: "מרגש לראות בכל שנה מחדש כיצד בני נוער משקיעים מזמנם הפנוי בחופשת הקיץ, ובמשך ימים ושבועות מגיעים למד"א, על מנת ללמוד, להתנדב ולתרום, והכל למען הצלת חיים. כוחו של מד"א טמון בהון האנושי המרכיב אותו, ונוער מד"א הוא נכס חשוב מאין כמותו לארגון. חודשי הקיץ מהווים פרק זמן משמעותי להגברת הכשירות של מתנדבי מד"א ולמתן כלים נוספים חשובים למשימת הצלת החיים".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

אין אינטרנט? ההשפעות של המלחמה בים האדום

חסר בורג? התקרית הקשה בבאקה אל גארביה

רוצים להציל חיים? הנה ההזדמנות

יש עתיד: נשמור על הסטטוס קוו הדתי בראשל״צ

אסיר מעופף: ההחלטה של השב״ס

תחרות חשמלית: השינוי שיביא לשינוי במשק

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן