12.07.2024 | 21:25

קרדיט תמונה: קרדיט צילום: רועי כהן קורמן

עוזרים לנוער: המרכז החדש שיוקם במרכז הארץ

לראשונה בתל-אביב: מרכז ייחודי לקידום בריאות נפשית וצמצום מצבי סיכון של בני נוער וצעירים ללא עלות.

קרדיט תמונה: קרדיט צילום: רועי כהן קורמן

 

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש ועיריית תל אביב- יפו משיקות את מרכז הד ספייס תל אביב – יפו, מרכז ייחודי לקידום בריאות נפשית וצמצום מצבי סיכון של בני נוער וצעירים. השירות ניתן ללא עלות.
טקס הפתיחה, במעמד ראש העיר רון חולדאי, התקיים אמש במרכז הד ספייס בכתובת יגאל אלון 90 פינת קרמניצקי 1, ת"א.
המרכז יעניק לבני נוער ולצעירים בגילאי 25-12 טיפולים רגשיים פרטניים וקבוצתיים ממוקדים והדרכות הורים, ופועל על פי מודל ארגון headspace האוסטרלי, ארגון ממשלתי הנמצא ביותר מ-150 מרכזי סיוע ברחבי אוסטרליה.

מרכזי הדספייס מסייעים לצעירים להתמודד עם תקופות מאתגרות בחיים, ומעניקים תמיכה וסיוע רגשי באמצעות התערבות ממוקדת. הטיפול מתאים לכל מי שחווה מצבי משבר רגשיים, התנהגותיים וחברתיים כדוגמת קושי על רקע של קשיים חברתיים, מערכות יחסים, גיוס לצבא, בחירת כיוון מקצועי, דיכאון ועוד מגוון נושאים, משלב ההתבגרות ועד להשתלבות בחברה לאחר הצבא והלימודים.
מרכזי הדספייס פועלים בהצלחה בירושלים ובבת ים לצד שירות אונליין הנותן מענה לכל רחבי הארץ. הצוות המקצועי במרכז החדש בתל אביב-יפו ימנה פסיכולוגים קליניים, עו"ס קליניים, פסיכותרפיסטים ואנשי מקצוע מובילים המתמחים בעבודה עם צעירים, ומציעים תהליך אישי ממוקד.
הדספייס תל אביב – יפו פועל בשיתוף עיריית תל אביב- יפו ומשרד הרווחה והביטחון החברתי.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "לא פשוט להיות מתבגר או מתבגרת וגם לא צעירה או צעיר. יש דברים טובים מאוד בגילים הללו, אבל יש גם המון מורכבויות. לכן, הפתיחה של הדספייס תל אביב-יפו, שיתוף פעולה בין המינהל לשירותים חברתיים שלנו בעירייה לבין עמותת אנוש ומשרד הרווחה, היא מעשה חשוב כל כך בשבילנו. הדספייס תל אביב יספק מרחב פתוח, בטוח ולא שיפוטי למתבגרות ומתבגרים ולמבוגרים צעירים, ובתוכו הם יזכו לסיוע וטיפול נגישים ומקצועיים לעילא. יתרה מכך, הדספייס יציע גם הדרכות הורים וגם הכשרות בקהילה. אנחנו מאמינים שלעיר יש אחריות לרווחת כלל תושביה, והיום אנחנו חונכים מקום נוסף שמביא את התפיסה הזו לידי ביטוי."

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש: "אנו גאים להשיק את הסניף השלישי של הדספייס בישראל, שיציע שירות מקצועי, איכותי ובגובה העיניים לצעירים ולבני נוער בעיר. תחום המניעה והטיפול בצעירים ובבני נוער נמצא בחזית העשייה שלנו באנוש, מתוך ידיעה כי התערבות מוקדמת יכולה למנוע החרפה של מצבים ותחלואה מורכבת יותר בעתיד. החשיבות של שירות מסוג זה עולה לאור המחסור ההולך וגובר במענים ושירותים עבור צעירים המתמודדים עם אתגרים רגשיים בישראל. אנו מודים לעיריית תל אביב-יפו על שיתוף הפעולה".

תמונה א': רון חולדאי ראש עיריית תל אביב-יפו, ד"ר הלה הדס מנכ"לית עמותת אנוש
תמונה ב' מימין לשמאל: ד"ר גלעד בודנהיימר, ראש אגף שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות, ד"ר הלה הדס מנכ"לית עמותת אנוש, רון חולדאי ראש עיריית תל אביב-יפו
תמונת גזירת סרט א' מימין לשמאל: רון חולדאי ראש עיריית תל אביב-יפו, ד"ר גלעד בודנהיימר, ראש אגף שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות, ד"ר הלה הדס מנכ"לית עמותת אנוש
תמונת גזירת סרט ב' מימין לשמאל: רון חולדאי ראש עיריית תל אביב-יפו, מנחם לייבה מנכ"ל עיריית תל אביב-יפו, גלית גבע, מנהל שלם במשרד הרווחה והשירותים החברתיים, שרון בלום מלמד, מנהלת מינהל השירותים החברתיים, עיריית תל אביב-יפו, ד"ר גלעד בודנהיימר, ראש אגף שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות, ד"ר הלה הדס מנכ"לית עמותת אנוש

 

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

נלכדו עם שפעת הנילוס: הפעילות של המשרד להגנת הסביבה

כובע ומים: ההנחיות של משרד הבריאות לקראת עומס החום

על רקע מידע הכזב על קרם הגנה: דיון דרמטי בכנסת

עלייה של 30% בצריכת התרופות: הנתונים המלאים

טיסת הקטמין והמעצר הדרמטי

אפילו המים יקרים: הדיון בכנסת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן