14.06.2024 | 02:25

קרדיט תמונה: ללא

כמעט עשור אחרי מותו: המחווה של סניף בני עקיבא לגיבור ישראל שנפל בקרב

חברי הסניף החליטו להנציח את ברקאי ישי שור והוציאו לפועל את "קייטנת ברקאי" לנוער עם צרכים מיוחדים.

קרדיט תמונה: ללא

9 שנים אחרי נפילתו של סמל ברקאי שור הי"ד בצוק איתן: סניף בני עקיבא שהיה ממוביליו גייס כ-100,000 ₪ והוביל קייטנה לנוער עם צרכים מיוחדים

סמל ברקאי ישי שור הי"ד היה בין מובילי סניף בני עקיבא ירושלים מרכז- מדריך אהוב שחסד היה חלק בלתי נפרד מפעילותו. בדיוק לפני 9 שנים הוא נפל בקרב עם מחבלים שחצו את גבול הרצועה באזור נחל עוז במהלך מבצע "צוק איתן".

חברי הסניף החליטו להנציח אותו בדרך החסד והנתינה שאפיינה אותו- והחליטו להוציא לפועל את "קייטנת ברקאי" לנוער עם צרכים מיוחדים. במשך חודשים הם גייסו קרוב ל-100,000 שקלים, והקייטנה יצאה לפועל כש-25 בני נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים בגילאי 16-30 הגיעו לחמישה ימים (כולל לינה) מלאי כיף ואטרקציות במעלה אדומים, כאשר כל משתתף לווה באופן אישי ע"י 2 חניכי הסניף במשך כל ימי הקייטנה.

סמל ברקאי ישי שור הי"ד היה בין הדמויות הבולטות בסניף בני עקיבא ירושלים מרכז. מדריך אהוב, כשבין תפקידיו בסניף גם היה אחראי ההתנדבויות של הסניף כשהוא רותם את החברים לעוד ועוד מעשי חסד, וממשיך גם בתום ההדרכה לשמור על קשר ודואג לחניכיו.

שור הי"ד התגייס לצה"ל כלוחם בחטיבת כפיר, ובעת שהיה בקורס מכ"ים לקח חלק במבצע צוק איתן לפני 9 שנים. ברקאי ו- 4 מחבריו נפלו בקרב עם מחבלים שחצו את הגבול במנהרה ותקפו את עמדת השמירה שלהם באזור נחל עוז.

חברי הסניף בו התחנך והיה ממוביליו החליטו ללכת בדרך החסד והנתינה שאפיינו אותו במיוחד ולייסד קייטנת חסד לזכרו- קייטנת ברקאי. במשך חודשים ארוכים גייסו חברי הסניף קרוב ל-100,000 שקלים, כאשר כל פעילות שהייתה בסניף במשך השנה – הרווחים ממנה יועדו באופן אוטומטי לקייטנה. בנוסף, הם פתחו גיוס המונים והצליחו לרתום חברים, משפחה ועוד. הם יצאו מעת לעת לשטח ועשו התרמות ציבוריות ועוד ועוד אנשים נרתמו לסייע.

בתחילת השבוע שעבר יצאה לדרך "קייטנת ברקאי"- 25 בני נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים בגילאי 16 עד 30 הגיעו למעלה אדומים לקייטנה בת חמישה ימים כולל לינה. יחד איתם הובילו את הקייטנה כ-60 חברי חבריא ב' של הסניף מכיתות ט' עד י"ב- מדריכים, חברי צוותי נחשון וארגון ועוד. כל משתתף לווה באופן צמוד ואישי ע"י 2 חניכי הסניף במשך כל ימי הקייטנה.

הקייטנה כללה שלל פעילויות- סרט בסינמה סיטי, חווית מים בהוד השרון, ביקור בעין יעל, אווקריום בירושלים, ופעילויות גם במתחם הקייטנה- סדנת אומנות, זומבה ועוד. ביום חמישי בצהרים הקייטנה גם הגיעה למפגש עם נשיא המדינה במשכנו בירושלים.

מזכ"ל בני עקיבא יגאל קליין: "כשמדברים בזלזול על דור המסכים – כנראה שלא באמת מכירים את הנוער הנפלא של הארץ הזאת. הבחירה של החניכים לפעול ללא הפסקה במשך חודשים כדי להעניק למען האחר והבחירה שלהם שהחופש הגדול שלהם יהיה חופש של חסד ונתינה היא ההוכחה הטובה ביותר שהכח שלנו יונק מבני הנוער שצומחים כאן ומיישמים בשטח את הערכים שהם סופגים בסניף ירושלים מרכז במהלך השנה."

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

לאן הולכים בשבוע הספר? כל התשובות בפנים

מתאמנים, לזכרם: אליפות ישראל בכושר גופני תוקדש לזכרם של נופלי חרבות ברזל

הסלבס מתייגסים: הפניה החריגה לחברי הקואליציה

כישלון נוסף לממשלה? זה מצב נקיון החופים בזמן עונת הרחצה

סאגת תחנת הכוח בדרך לסיום? הצעדים שמתכננים המוחים

בדרך לקריסה? הצעת התקציב של סמוטריץ׳ נחשפת

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן