21.02.2024 | 12:25

קרדיט תמונה: usnaplsh Taylor Flowe§

דרמה ענקית: החל מהשנה הבאה אין חובה להגיע לבית ספר

פרסום ראשון: החל משנת הלימודים הבאה: בית הספר הוירטואלי של משרד החינוך פותח את שעריו

קרדיט תמונה: usnaplsh Taylor Flowe§

 

משרד החינוך הודיע היום (ראשון) כי החל משנת הלימודים הבאה, שנת תשפ"ד, יפתח לראשונה בית ספר ווירטואלי, חינמי בו צפויים ללמוד כ-180 אלף תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ, החל מכיתה ז' ועד כיתה י"ב. מדובר במערך משלים ומתגבר של שיעורים דיגיטליים בהתאמה אישית, ללא כל עלות לתלמיד. החלטה זו התקבלה במשרד לאור תוצאות מוצלחות של ניסויים שהתקיימו במערכת החינוך, ולאור מגמה עולמית של פרסונליזציה בלמידה ושילוב למידה דיגיטלית ווירטואלית לצד למידה פיזית בכיתה.
השיעורים בבית הספר הווירטואלי יועברו בשפה העברית והערבית בידי מורים ומורות מומחים במקצועות לימוד שונים ובכלל זאת מתמטיקה, אנגלית ופיזיקה. השיעורים מותאמים לסגנונות הלמידה השונים ולקצב ההתקדמות האישי של הלומדים. השימוש בסביבת למידה טכנולוגית מתקדמת, תאפשר לתלמידים לפתח כישורי למידה ומיומנויות למידה עצמאיים ותאפשר למורים לבצע מעקב שוטף אחר קצב ההתקדמות של כל אחד ואחת מהתלמידים.

ההצטרפות לבית הספר הווירטואלי תתאפשר לכלל התלמידים המעוניינים ללמוד באופן דיגיטלי ומקוון, ללא כל עלות. כמו כן, היא תאפשר לתלמידים לקבל מגוון שיעורי תגבור מותאמים אישית, מכל מקום ובכל עת, בזמן ובקצב המותאמים להם.
התלמידים יהנו מתמיכה פדגוגית וטכנולוגית, מחיבור לקהילת לומדים וירטואלית, ומתמיכה טכנית נגישה וזמינה לאורך כל היום.

עוד במסגרת בית הספר הווירטואלי, תלמידים בכיתות העתודה המדעית טכנולוגית אשר נפתחו השנה, יוכלו ללמוד באמצעות בית הספר הווירטואלי ברמה כיתתית, קבוצתית ואישית. מדובר בתוכנית מצטיינים המתחילה בחטיבת הביניים וממשיכה לחטיבה העליונה ומאפשרת לתלמידים להתקדם במקצועות הריאלים זאת במטרה לחזק תלמידים ולאפשר להם הזדמנות שווה ללמוד מגמות הנדסיות מתקדמות בתיכון.

שר החינוך, יואב קיש:
אני נרגש וגאה לבשר על פתיחת שערי בית הספר הווירטואלי של משרד החינוך.
מדובר בבשורה אדירה עבור ציבור ההורים והתלמידים בכל רחבי הארץ, בית הספר יעניק שירותי תגבור לימודיים ללא כל עלות שיאפשרו לכל תלמידה ותלמיד לקבל סיוע בכלל המקצועות מכל מקום ובכל זמן.
אני סבור כי מהלך זה יקל על ההוצאות הרבות איתם מתמודדים ההורים, אך חשוב מכך, יתן לכל תלמידה ותלמיד ללא קשר ליכולות הכלכליות של הוריו את האפשרות לקבל הזדמנות שווה להצליח בכל מקצוע בו יבחר. מחזקים את המתקשים ומעצימים את המצטיינים, זהו עוד צעד בדרך ליצירת מערכת חינוך מצוינת ועכשווית.

מנכ"ל משרד החינוך, אסף צלאל: "בית הספר הווירטואלי יזניק את מערכת החינוך קדימה כיוון שהוא מאפשר לנו להנגיש שירותי חינוך מתקדמים ושוויוניים לכלל התלמידים, בדגש על תלמידי הפריפריה ותלמידי החברה הערבית. באופן זה מערכת החינוך תצמצם את הפערים החברתיים ותאפשר הזדמנות שווה לכל תלמידה ותלמיד".

לשיתוף הכתבה:

כותרות אחרונות

תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים קיימו מסיבת עיתונאים במעבר כרם שלום

דרמטי: ניצולי השואה קיבלו בשורה יוצאת דופן

לא תאמינו איפה אותרו רימוני רססו שנגנבו מצה״ל

זהירות! משחת השיניים של המותג המוכר משווקת ללא אישור משרד הבריאות

הסוף להמתנות: ההכרזה של המרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדרך לגל עלייה חדש: ההחלטה של השר

מעוניינים לפרסם אצלנו באתר? מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור קשר בקרוב!

דילוג לתוכן